Reklama

Jak układać kwiaty w wazonie?

Czy to z oczekiwane lub też nie, z okazji lub bez, to zawsze miło otrzymać bukiet kwiatów. Lecz większość z nas, biorąc bukiet wstawia go wprost do wazonu, nalewa wody i to wszystko. Wystarczy tylko odrobinę wysiłku, aby przemienić bukiet w piękną aranżację. Oto jak stworzyć piękną kompozycję z kwiatów.

Reklama

Posegreguj kwiaty

Na blacie podziel kwiaty od największych do najmniejszych.

Wybierz wazon

Wybrany przez nas wazon powinien mieć odpowiednią ilość świeżej wody. Nie ważne czy to będzie słoik, ładna butelka czy pojemnik pięknie ozdobiony papierem.

Czysty wazon

Przed włożeniem kwiatów do wazonu, należy go dokładnie umyć. Usuń wszelkie zabrudzenia i nalej świeżej wody. Oberwij liście, które znajdą się w wodzie po włożeniu kwiatów do wody. Przyspieszają one rozwój bakterii, co skraca żywotność kwiatów. Jeśli obok kwiatów nie ma pożywienia, można dodać do wody aspiryny, ale nie ibuprofenu.

Przytnij łodygi

Ostrymi nożyczkami przytnij łodygi kwiatów. Cięcie zrób pod kątem, 2cm od końca łodyżki. Pozwoli to kwiatu wchłonąć wodę.

Układanie bukietu

Zacznij od największych kwiatów. Wypełniaj wazon coraz to mniejszymi kwiatami, nadając aranżacji głębię.

Wypełnij bukiet

Uzupełnij bukiet gipsówką oraz innymi dodatkami. Dodatki wkładaj pomiędzy kwiaty, tak by dodatki nie przysłaniały bukietu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama