Reklama

Jak przedłużyć trwałość bukietu tulipanów?

Tulipany są jednymi z najpiękniejszych kwiatów. Bukiecik będzie cudownym prezentem dla każdej kobiety. Kwiaty te jednak mimo, że piękne, są niestety krótkotrwałe. Często już na drugi dzień po ścięciu zaczynają opadać i cały czar pryska. Istnieje jednak sposób, na przedłużenie ich trwałości, Właściwie to nawet nie jeden a trzy. Koniecznie wypróbuj wszystkie i wybierz ten  który twoim zdaniem jest najlepszy . Twoje tulipany zachowają piękny wygląd na długi, długi czas.

Reklama

Kupuj pączki zamiast rozwiniętych kwiatów

Zawsze kupując tulipany, zwracaj uwagę na to w jakim stanie są kwiaty. Jeżeli są w pełni rozwinięte, to tak naprawdę  nie wiadomo od jak dawna są rozłożone. Dlatego staraj się kupić jeszcze pączki. Tulipany dojrzewają niewiarygodnie szybko. Jeżeli kupisz nierozwinięte pączki, to już po kilku godzinach będą w pełni rozwinięte. A dodatkowo znacznie dłużej zachowają świeżość i nie opadną.

Zetnij łodyżkę pod kątem

Łodyżka tulipanów jak i innych kwiatów powinna być ucięta pod kątem. W ten prosty sposób zapewnisz kwiatu większą powierzchnię pochłaniania wody. Co za tym idzie kwiat nie uwiędnie tak szybko. Do wazonu wlej wodę w pokojowej temperaturze (nie zimną wbrew ogólnemu przekonaniu), przytnij łodyżki we właściwy sposób i szybko umieść kwiaty w wazonie. Pamiętaj aby codziennie wymieniać wodę na świeżą. Możesz dodatkowo dosypać do niej nieco odżywki do kwiatów ciętych, lub płaską łyżeczkę cukru. W ten sposób zapewnisz kwiatom dodatkową porcję składników odżywczych.

Układaj kwiaty pojedynczo

Zapewne zauważyłaś, że pojedynczy kwiat więdnie znacznie szybciej niż cały bukiet. Ale jeżeli chcesz już go stworzyć, to uważaj, aby nie przepełnić wazonu. Wkładaj kwiaty pojedynczo, formując kształt kompozycji. Jeżeli będzie ich zbyt wiele, to mogą się połamać, zaczną gnić od środka lub nie będą miały dostarczonej odpowiedniej ilości wody i światła. Dlatego nie upychaj na siłę kwiatów w za małym wazonie, ale wybierz większy, gdzie będą miały większą swobodę i lepsze warunki.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama