Reklama

Jak nietypowo posadzić kwiaty i rośliny?

Kwiaty w domu i w ogrodzie to najpiękniejszy i najprostszy sposób, aby natychmiast ożywić przestrzeń. Jeśli szukasz nietypowych pomysłów, gdzie posadzić kwiaty nie używając doniczki sprawdź tekst poniżej. Wypróbuj któryś z naszych pomysłów, a już nigdy nie posadzisz rośliny w nudnej doniczce.

Reklama

Stare krzesło

Jest to prosty i efektowny sposób. Weź jakieś stare krzesło, wyszlifuj i pomaluj na żywy kolor. Wytnij dziurę w siedzisku i umieść w tym miejscu rośliny.

Wiaderko

Powierzchnia metalu świetnie kontrastuje z miękką zielenią roślin. Aby uzyskać ten efekt kup kilka wiaderek w sklepie lub wykorzystaj stare, delikatnie pordzewiałe wiaderka. Możesz je również pomalować na ulubiony kolor lub owinąć grubym materiałem.

Kubki porcelanowe

Masz w domu niepotrzebne kubki porcelanowe lub stare filiżanki? Wykorzystaj je i posadź w nich rośliny albo zioła.

Naczynia kuchenne

Właściwie wszystkie stare i niepotrzebne naczynia możesz wykorzystać do sadzenia kwiatów. Będą pięknie wyglądały zarówno w domu jak i w ogrodzie. Jeśli nie masz starych naczyń możesz kupić używane na jarmarkach staroci.

Palety drewniane

Palety mają bardzo uniwersalne zastosowanie. Możesz je pomalować na dowolny kolor i zasadzić rośliny w sposób jaki chcesz.

Puszki

Skończył się sos lub kawa i zostały ci puste puszki? Nie wyrzucaj ich. Świetnie się nadadzą do posadzenia roślin. Możesz je również pomalować albo ozdobić sznurkiem.

Słoiki

Jeśli nie masz żadnego naczynia na posadzenie kwiatka to słoiki znajda się zawsze i wszędzie. Zioła czy kwiaty ozdobne pięknie się prezentują w słoikach różnych wielkości.

Stare meble

Zapomnij o jednej roślinie. Możesz mieć cały ogród. Jeśli masz starą szafkę, to jej nie wyrzucaj. Doskonale nada się do zasadzenia większej ilości roślin.

Durszlak

Durszlaki idealnie nadają się do sadzenia roślin. Dzięki temu, że mają uchwyty można je powiesić na linach lub łańcuchach.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama