Reklama

Jak dbać o storczyki?

Storczyki to piękne kwiaty, które rosną w wielu miejscach na świecie, większość w tropikach. Warto wiedzieć, że 90 procent storczyków to epifity, które do wzrostu potrzebują innych roślin. Przyczepione do swego żywiciela pobierają z niego wodę i niezbędne składniki odżywcze. W warunkach domowych kwiaty te nie wymagają wiele uwagi. Poznaj kilka wskazówek, jak uprawiać je w domu.

Storczyki najlepiej trzymać w przepuszczalnym podłożu np. w korze. Kwiaty te uwielbiają słońce i należy je stawiać w słonecznym miejscu. Wówczas należy uważać, aby ich nie poparzyć. Świetnie sprawdzą się na oknach, balkonach i w dobrze oświetlonych pomieszczeniach.

Kwitnienie następuje wtedy, gdy różnica temperatur między dniem i nocą wynosi osiem stopni Celsjusza. Liście storczyka muszą mieć barwę ciemno zieloną. Jeśli ich kolor jest bardzo jasny oznacza to, że ma ona niedostatek światła. Temperatura w pomieszczeniu nie powinna być niższa niż 14 stopni Celsjusza. Storczyków nie należy trzymać w kuchni.

Do utrzymania odpowiedniej wilgotności rośliny powinny być umieszczone w pobliżu innych roślin. Podlewaj je w lecie co dwa, trzy dni, natomiast w zimie tylko raz w tygodniu. Najlepiej podlewać je rano. Chroń kwiaty przed nagłymi zmianami temperatury.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama