Reklama

Jak często podlewać rośliny na balkonie i na tarasie we wrześniu?

Podlewanie roślin balkonowych to jedne z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych. Rośliny odpowiednio nawodnione rosną bujnie i wspaniale kwitną. Brak wody i przesuszona gleba może prowadzić do marnienia roślin. Jednak zasady podlewania roślin doniczkowych jesienią, są nieco inne niż latem czy wiosną. W tym okresie należy zwrócić szczególną uwagę, aby nie przelać upraw. Jak często podlewać rośliny na balkonie i na tarasie we wrześniu?

Jak podlewać rośliny doniczkowe na balkonie i tarasie jesienią?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, jak podlewać rośliny balkonowe we wrześniu. Wszystko bowiem zależy od gatunku, jaki uprawiamy na balkonie czy tarasie oraz od temperatury panującej w tym miesiącu. Wrzesień może być bardzo ciepły, a może zwiastować nadchodzącą jesień, toteż podlewanie roślin należy dostosować do panującej aury.

Jak podlewać rośliny doniczkowe na balkonie i tarasie we wrześniu, jeśli jest to ciepły miesiąc? Od lat początek września bywa niemal tak upalny, jak lato, wówczas należy pamiętać o podlewaniu roślin doniczkowych nawet dwa razy dziennie. Jest to szczególnie ważne w przypadku okazów, które lubią wilgoć. Rośliny balkonowe najlepiej podlewać rano i wieczorem.

Reklama

Jak podlewać roślin doniczkowe na balkonie i tarasie we wrześniu, jeśli jest to zimny miesiąc? Druga połowa września może być chłodna i dżdżysta, wówczas rośliny nie potrzebują już tyle wody. Najlepiej kontrolować stan ich gleby poprzez włożenie palca na głębokość około dwóch centymetrów. Jeśli ziemia będzie wilgotna, należy odłożyć podlewanie na dzień — dwa lub nawet dłużej. We wrześniu i jesienią kwiatów i innych roślin doniczkowych nie należy mocno podlewać, w tym czasie słońce nie jest już tak intensywne, a temperatura powietrza jest niższa, toteż woda nie paruje tak szybko, jak latem. Zbyt duża wilgoć może sprawić, że rośliny zgniją. Podłoże roślin balkonowych i tarasowych powinno być wilgotne, ale nie może być mokre (chyba że jest to roślina, która wybitnie lubi wilgoć).

Czym podlewać rośliny na balkonie i tarasie?

Do podlewania roślin w doniczkach, niezależnie od tego miejsca ich ekspozycji, dobrze nadaje się woda z kranu. Najlepiej przygotować ją dzień wcześniej, aby podczas podlewania miała temperaturę pokojową, a chlor się ulotni. Rośliny balkonowe i tarasowe można podlewać także deszczówką, która dobrze im służy.

Dowiedz się:

Jak podlewać wrzosy na balkonie i tarasie?

Jak uratować "przelaną" roślinę?

Jak uprawiać fiołki alpejskie w doniczce?

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama