Genialna mieszanka do podlewania storczyka. Będzie kwitnąć długo i obficie

Orchidee zauważyć można w wielu mieszkaniach. Cieszą się popularnością ze względu na elegancki wygląd i spektakularne kwitnienie. Zdecydowałeś się na zakup doniczki z tą rośliną, znalazłeś dla niej odpowiednie stanowisko i zastanawiasz się, co dalej? Musisz się skupić na prawidłowym podlewaniu storczyków. To podstawowy zabieg w pielęgnacji kwiatów doniczkowych, lecz weź pod uwagę, że używać do niego możesz nie tylko wody. Wyjaśniamy, co daje podlewanie storczyków piwem. Właściwe proporcje złocistego trunku przysłużą się wyglądowi całej rośliny – od liści aż po barwne kwiaty.

Storczyk w domu: Jak kupić zdrową roślinę?

Ze względu na elegancki wygląd, doniczka za storczykiem może trafić do nas jako prezent. To doskonała alternatywa dla kwiatów ciętych, których żywotność jest zdecydowanie krótsza. Miłośnicy roślin domowych często samodzielnie powiększają swoją kolekcję. Ważne jednak, by nie robić tego pod wpływem impulsu. W kwiaciarni albo w markecie twój wzrok przykuły kolorowe kwiaty i po prostu musisz wrócić z tym okazem do domu? Zachowaj spokój. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie storczyka.

Reklama

  • Kwiaty zdają się wylewać z doniczki? Lepiej wybieraj egzemplarze z dużą ilością zdrowych pąków. Taki storczyk znacznie lepiej zniesie transport i dłużej będziesz podziwiać kwitnienie w domowym zaciszu.
  • Wiotczejące lub usychające płatki kwiatowe to sygnał alarmowy. Takiego storczyka nie kupuj.
  • Przyjrzyj się także liściom. Nie powinny mieć żadnych przebarwień, które świadczą o kiepskiej kondycji, chorobach lub szkodnikach. Liście powinny być jędrne i równomiernie zielone.

Jak uratować gnijącego storczyka? Tak reanimują storczyki specjaliści od kwiatów

Czym podlewać storczyki, aby kwitły? Postaw na piwo!

Stało się. Wreszcie storczyk znalazł miejsce na parapecie w naszym domu. Co dalej? Skupmy się na tym, jak podlewać storczyka, aby dostarczyć mu nie tylko niezbędny do życia płyn, ale też pobudzić do wzrostu. Mimo że dostępne są specjalistyczne nawozy, o kwiaty z kapitalnymi rezultatami zadbać można domowym sposobem. Podlewanie storczyka piwem to jeden ze sprawdzonych patentów na obfite i długie kwitnienie. Musisz jednak trzymać się pewnych zasad.

  • Do pielęgnacji storczyka użyj niskoprocentowego, jasnego piwa. Nie stosuj smakowych wersji, które w swoim składzie mogą mieć zbędne dla rośliny substancje słodzące i barwniki.
  • Do miseczki wlej 50 mililitrów napoju i odstaw na kilka godzin, aby wygazował.
  • Następnie wymieszaj ze szklanką wody i podlej storczyka. Tego rodzaju piwną odżywkę do orchidei stosuj raz w miesiącu.

Warto wiedzieć: Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z domowym ogrodnictwem i naturalnymi nawozami, możesz zmienić dawkę. Wymieszaj piwo z wodą w proporcji 1:30.

Co dalej podlewanie storczyków piwem?

Zastanawiasz się, skąd wziął się pomysł wykorzystania popularnego na imprezach napoju do pielęgnacji orchidei? W piwie znajdują się drożdże, chmiel oraz słód jęczmienny. Taka mieszanka to doskonałe źródło witamin z grupy B, które są niezbędne dla wzmocnienia korzeni rośliny. A to od nich wszystko się zaczyna! Dzięki nawozowi z piwa storczyki są odporniejsze na choroby. Składniki odżywcze przyspieszają ich wzrost i mobilizują do wypuszczania kwiatów, które utrzymują się przez długi czas.

Ważne: Ze względu na te właściwości, zaleca się używać piwa do podlewania storczyków w okresie od marca do września. Później roślina przechodzi w stan spoczynku, więc należy przystopować z nawożeniem.

Polecamy:

Skrzydłokwiaty i paprotki to uwielbiają. Rozdrobnij kostkę i zalej ciepłą wodą

Jak dbać o róże w doniczce? Trzymaj się tych złotych zasad, a będziesz cieszyć się pięknymi kwiatami

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama