Dodaj do wody i podlej storczyki. Tak bujne jeszcze nie były!

Storczyki to piękne rośliny, ale wymagają one również odpowiedniej pielęgnacji. By bujnie i obficie rosły, warto zastosować wyciąg z czosnku. Ma on właściwości grzybobójcze, a ponadto zapewnia dłuższe kwitnienie orchidei. Jak przygotować wyciąg z czosnku do podlewania storczyków? Podpowiadamy.

Jak dbać o storczyki?

Storczyki to rośliny egzotyczne, które potrzebują odpowiedniej troski ze strony właściciela. Wynika to z faktu, że są one wrażliwe na przeciągi czy gwałtowne zmiany temperatury. Szczególnie jesienią i zimą zadbaj o to, aby ich stanowisko było odpowiednio nasłonecznione. W pomieszczeniu powinna panować odpowiednia temperatura (20-23 stopni Celsjusza). By pobudzić orchidee do wzrostu, pamiętaj o regularnym nawadnianiu, a także nawożeniu roślin. Możesz wypróbować na przykład wyciąg z czosnku, który jest naturalnym nawozem dla storczyków.

Jak wpływa na storczyki czosnek?

Czosnek ma właściwości grzybobójcze, dzięki czemu minimalizuje ryzyko ich pojawienia się w twoich uprawach. Storczyki są szczególnie narażone na atak szarej pleśni czy zgorzeli zgnilakowatej, które powodują szybkie obumarcie roślin. Ponadto oprysk z czosnku pomaga zwalczyć mszyce, które nie lubią intensywnych zapachów. To w rezultacie przyczynia się do szybszego i bardziej obfitego wzrostu orchidei. Wyciąg z czosnku jest też źródłem wielu cennych minerałów, między innymi potasu czy żelaza. Pierwiastki te są niezbędne do prawidłowego rozwoju rośliny i pomagają im zdrowo wzrastać.

Reklama

Sposób przygotowania wyciągu z czosnku

Przygotowanie wyciągu z czosnku jest proste, a do jego wykonania potrzebujesz tylko litr wody i trzy ząbki czosnku. Przeciśnij go przez praskę, natomiast ciepłą wodę wlej do słoika. Następnie włóż do niego przygotowany czosnek i wszystko dokładnie wymieszaj. Słoik porządnie zakręć i zostaw na dobę. Dopiero kolejnego dnia przecedź mieszankę przez sitko, przelewając ją do miski. Zanurz w niej orchidee i pozostaw na pół godziny. Po tym czasie odczekaj, aż nadmiar wody odpłynie i odstaw roślinę na swoje miejsce. Możesz też przelać mieszankę do butelki z atomizerem i spryskać nią rośliny.

Polecamy:

Najlepsza metoda podlewania storczyków. Zrób im kąpiel, by były bujne i odporne na choroby

Lista jego właściwości jest długa. Jak uprawiać czosnek niedźwiedzi?

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama