Reklama

Cukier do pelargonii: Internautka zdradza sekret bujnych kwiatów

Pelargonie to piękne kwiaty, które cieszą się dużą popularnością i licznie zdobią balkony czy tarasy. Są łatwe w pielęgnacji i nie mają dużych wymagań, ale warto spełnić kilka warunków, by rosły bujnie i odwdzięczyły się obfitym kwitnieniem. Ważne jest m.in. nawożenie pelargonii, gdyż kwiaty te mają duże zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Nie trzeba sięgać po specjalne preparaty – wielu miłośników ma swoje patenty na odżywienie tych roślin. Jedna z naszych internautek podzieliła się trikiem, dzięki któremu pelargonie będą wyjątkowo bujne! Wystarczy dodać do nich… cukier.

Pelargoniom nie trzeba wiele - wystarczy, że zadbamy o odpowiednie stanowisko, regularne podlewanie, a także zasilanie w składniki odżywcze poprzez nawozy i odżywki. Gdy spełnimy te podstawowe warunki, będziemy się cieszyć bujnym i obfitym kwitnieniem pelargonii. Czym jednak najlepiej nawozić te kwiaty? Na rynku dostępne są specjalne preparaty przeznaczone do pelargonii, ale można także zastosować naturalne odżywki do roślin, które poradzą sobie równie dobrze.

Cukier zapewni bujne kwitnienie pelargonii

Jedna z internautek podzieliła się ostatnio pewnym trikiem na bujne pelargonie.

Reklama

Zobacz też: Jeszcze więcej fioletowych kwiatów w ogrodzie? Sprawdź, jak rozmnożyć lawendę

Jak cukier działa na rośliny?

Taka odżywka jak najbardziej może przynieść zadowalające efekty. Cukier wsypany do doniczki wzbogaci glebę w odpowiednie minerały i substancje odżywcze. To sprawi, że pelargonie zostaną pobudzone do wzrostu i będą bujniej kwitły. Taka odżywka świetnie sprawdza się również do innych kwiatów, np. anturium, paproci czy gwiazd betlejemskich, a także do pomidorów i ogórków.

Istnieją dwa sposoby na zastosowanie cukru do roślin. Wystarczy wsypać łyżeczkę produktu do doniczki - jak radzi internautka - albo rozcieńczyć łyżkę cukru z 500 ml wody i takim roztworem podlać rośliny. Dawka na jedną roślinę to 200 ml nawozu.

Na to uważaj!

Przy stosowaniu cukru do pelargonii należy pamiętać o jednej rzeczy. Taką odżywkę można aplikować tylko raz w miesiącu, ponieważ cukier w nadmiarze może sprzyjać rozwojowi pleśni i gniciu roślin.  

Polecamy również:

Sposób na bujne pelargonie - sekret tkwi w podlewaniu

Na co jest dobry cukier w ogrodzie? Co się stanie, gdy "dokarmisz" nim ogórki i pomidory? Sprawdź

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama