Reklama

Co zrobić, żeby kwiaty szybko nie zwiędły?

Choć w naszych ogrodach i na balkonach część z nas ma pod dostatkiem świeżych kwiatów, lubimy przyozdobić nasz dom bukietami. Niestety, ona mają krótką trwałość, więc po kilku dniach więdną. Na szczęście istnieją łatwe sposoby, żeby obecne w domu cięte kwiaty szybko nie zwiędły. Poznaj triki florystów!

Reklama

Pamiętaj o wodzie!

Chyba nie trzeba nikomu przypominać, by kwiaty szybko nie zwiędły potrzebują wody w wazonie. Może to być zwykła kranówka lub woda destylowana, jednak należy pamiętać, aby wymieniać ją codziennie. Świeża woda w wazonie sprawi, że kwiaty szybko nie zwiędną i będą cieszyć nasze oczy jak najdłużej!

Odżywiaj kwiaty!

Wiele osób, które uprawia rośliny w doniczkach na pewno pamięta o zasilaniu ich nawozami. Nie inaczej jest z tymi, które są w wazonach. Aby kwiaty szybko nie zwiędły można dodać do nich specjalne preparaty dostępne w kwiaciarniach. Zamiast nich, można do wody wsypać łyżkę zwykłego cukru, który wspiera rośliny w procesie fotosyntezy. Niestety, cukier może powodować, że szybko namnożą się organizmy, które spowodują, że kwiaty szybciej zwiędną. Aby temu zapobiec na dno naczynia można wrzucić... miedzianą monetę!

Pamiętaj o podcinaniu łodyg!

Bukiety będę trwalsze wtedy, gdy podetnie się łodygi kwiatów. Wystarczy uciąć je pod skosem (kąt około 45 stopni). Najlepiej do tego celu wykorzystać ostry nóż, gdyż nożyczki mogą zmiażdżyć delikatne tkanki roślin. Podcinanie łodyg sprawi, że zwiększy się powierzchnia, przez którą mogą czerpać wodę, co tym samym sprawi, że szybko nie zwiędną.

Wykorzystaj zapałki!

Jeśli zależy nam na tym, aby nasze kwiaty szybko nie zwiędły, warto poznać trik, który często jest stosowany przez florystów. Na czym polega? Na umieszczeniu w łodydze kawałka zapałki (główką do środka). Zawarte w niej związki siarki nie tylko poprawią kondycję roślin, ale też sprawią, że kwiaty szybko nie zwiędną.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama