Reklama

8 roślin do sypialni, dzięki którym będziesz dobrze spać

Rośliny domowe filtrują powietrze i dotleniają dom, dodają życia pomieszczeniom. Wybór odpowiednich roślin do sypialni zapewni ci zdrowy i relaksujący sen. Mimo dużego wyboru wiele z tych gatunków jest często przez nas pomijanych. Dlatego mamy nadzieję, że ten artykuł pomoże przywrócić je do domów i sypialni. Poniżej wymieniamy 8 roślin, które mogą poprawić jakość twojego snu.

Jaśmin

The Wheeling Jesuit University przeprowadzili badania, które dowiodły skuteczności jaśminu jako naturalnego pomocnika snu. Pozytywne skutki obejmują jakość snu, zmniejszenie lęku i poprawę nastroju podczas porannej pobudki.

Jaśmin może również być wzmacniającym elementem twojej sypialni, dzięki jego lejącym winoroślom i pędach maleńkich kwiatów w kształcie trąbki. Jaśmin, a w szczególności odmiana Polyanthum, nie zawsze kwitnie, a w porównaniu do innych roślin doniczkowych jest bardzo łatwy w utrzymaniu i fantastycznie pachnie.

Lawenda

Lawenda jest często wykorzystywanym środkiem naturalnym. Stosowana jako zapach dla mydeł, szamponów i perfumowania ubrań. Jest również doskonałym środkiem czyszczącym, ale jego właściwości tu się nie kończą.

Lawenda może również pomóc w leczeniu bezsenności i niepokoju. Naukowcy przyznają, że inhalacja zapachem z lawendy może mieć kojące oraz uspokajające działanie.

Gardenia

Gardenia Jaśminowata, często określana jako Narzutka jaśminu ma zdolności wspomagające sen. Niemieckie badania przeprowadzone na myszach wykazały, że te kwiaty mają takie same działanie na neuroprzekaźniki GABA jak valium. Myszy, które były trzymane w bardzo czystych klatkach pachnących tą rośliną były spokojniejsze i łagodnie siedziały w kącie.

Wężownica

Roślina o fantastycznym przydomku "język teściowej". Wężownica to roślina zalecana jako świetny sposób na poprawienie czystości powietrza w domu. Wężownice są idealne do sypialni, tanie i łatwe w utrzymaniu. Roślina ta została przebadana przez NASA i uznana za jedną z 12 roślin poprawiających jakość powietrza.

Aloes

Kolejny z naturalnych uzdrowicieli, jest idealny do gojenia stanów zapalnych, blizn i poparzeń skóry. Może także wspomóc detoksykację organizmu, ale Aloes to coś więcej niż tylko roślina.

Pomaga wyeliminować substancje chemiczne znajdujące się w środkach czyszczących. Oczyszcza powietrze w całym domu. Gdy otoczenie będzie bardzo zanieczyszczone chemicznie, pojawią się na liściach brązowe plamy, dzięki temu dowiesz się, że coś jest nie tak.

Bluszcz pospolity

NASA ogłosiło tą roślinę jako numer jeden na liście najlepszych roślinnych filtrów powierza. Jest tak ze względu na skuteczność pochłaniania formaldehydu.

Bluszcz jest również łatwy w uprawie; przetrwa w umiarkowanych temperaturach i w średnim naświetleniu. Bluszcz pospolity wydaje się być najlepszą rośliną do sypialni, pomoże Ci zasnąć szybko i łatwo.

Czerwona Dracena

Jest to duża i miła dla oka roślina, co czyni ją doskonałą do wypełniania pustych przestrzeni lub wspaniałą dekoracją do buduaru. Czerwona Dracena może usunąć toksyny, takie jak formaldehyd, ksylen i trichloretylen. Rośliny te potrzebują odpowiedniego światła dla optymalnego wzrostu, należy wziąć pod uwagę ten fakt przed jej zakupem.

Epipremnum złociste

Ten kwiat również znajduje się na liście stworzonej przez NASA. Jest tam wymieniona ze względu na wyjątkową zdolność oczyszczania powietrza. Co to dla ciebie oznacza? Lepszy sen.

Epipremnum złociste składa się z wielkich liści układających w kaskadowe winorośla. Wymagają one trochę opieki i potrzebują niskiego poziomu oświetlenia słonecznego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama