Reklama

6 roślin, które odświeżą powietrze w twoim domu

Wszyscy znamy znaczenie roślin. Dają nam one świeże powietrze do oddychania i wszyscy to dobrze wiemy. Jednak wiele osób unika posiadania roślin w domu. Powodem jest to, że są zbyt leniwi, aby się nimi zajmować. Rośliny w domu, nie tylko oczyszczają powietrze, lecz także wzbogacają wygląd domu, a niektóre z nich swym zapachem odświeżają powietrze. Dzięki nim w domu ładnie pachnie, bez wspomagania się szkodliwymi odświeżaczami powietrza, które zawierają substancje szkodliwe i toksyczne. Poniżej znajdziesz najbardziej znane rośliny, które sprawią, że w domu będzie unosił się świeży i przyjemny zapach.

Reklama

Skrzydłokwiat

Skrzydłokwiat nie tylko usuwa zanieczyszczenia z powietrza, ale również wygląda i pięknie pachnie. Sprawia, że pomieszczenie będzie wyglądać atrakcyjnie. Lilia ma bardzo łagodny zapach kwiatów, utrzymujący się przez cały dzień. Roślinę można umieścić w wielu miejscach, na parapecie, stole lub biurku, w zależności od jego wielkości. Wystarczy dostarczyć jej odpowiednio dużo światła, a szybko się rozwinie.

Melisa

Melisa poprawia nastrój oraz zdrowie. Jej lekki świeży zapach świetnie budzi rano. Jedyne o czym musisz pamiętać to podlewanie. Roślina ta będzie się rozwijać w prawie każdym świetle, lecz powinna mieć odpowiednio wilgotne podłoże i być regularnie podlewana.

Orchidea

Istnieje wiele rodzajów pachnących storczyków i wszystkie różnią się zapachem. Zapach niektórych orchidei pojawia się o określonej porze dnia, zazwyczaj pod wpływam światła, temperatury lub innych czynników. Dlatego najlepiej umieścić je w pobliżu okien.

Róża

Róża jest dobrze znanym kwiatem. Wystarczy jej zapewnić dużą ilość światła i dostarczać wystarczającą ilość wody. Róże mają zdolność wypełniania domu swym zapachem w regularnych odstępach czasu. Zwłaszcza, gdy wiatr wtargnie do domu przechodząc przez róże umieszczone na oknie.

Jaśmin

Kwiaty jaśminu nie mają wyraźnego zapachu, ale gatunek zwany jasminum polyanthum jest typem, który emituje delikatny słodko- kwiatowy zapach w nocy. Roślina potrzebuje dużej ilości światła, więc trzymaj ją blisko okna i od czasu do czasu podlewaj.

Lawenda

Lawenda jest dobrze znaną rośliną ze swego kojącego zapachu. Jej zapach również świetnie odstrasza komary! Roślinę w pomieszczeniach trzymaj w słonecznym oknie. Natomiast w ogrodzie posadź ją blisko domu, aby komary trzymały się z daleka od twojego domu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama