Reklama

5 roślin, pochłaniających wilgoć w domu

Wiadomo, że zbyt wysoka wilgotność w pomieszczeniu nie jest zdrowa dla nas i naszego środowiska. Nie tylko niepokoi, utrudnia oddech, ale też sprzyja rozwojowi pleśni i wilgoci na ścianach. Istnieje rozwiązanie tego problemu, rośliny które pochłaniają wilgoć. Oto 5 najlepszych roślin do domu o dużej wilgotności.

Skrzydłokwiat

Jest rośliną, która uwielbia wilgoć zarówno w glebie jak i w powietrzu. Aby rosnąć potrzebuje wilgotnego powietrza. Roślina pochłania parę wodną dla swoich wewnętrznych procesów fizjologicznych.

Chamedora wytworna

Chamedora to karłowata odmiana palmy, która rośnie na obszarach jasnych i wilgotnych. Ta roślina lubi wilgoć bardziej niż słońce. Można ją postawić nawet w ciemnym kącie pokoju.

Bluszcz

Roślina, którą najczęściej umieszczamy w wiszących doniczkach. Dobrym pomysłem jest zawieszenie jej w najwyższym miejscu w pokoju. W ten sposób wyeliminujesz ryzyko powstania pleśni na ścianie. Bluszcz wiszący wysoko w pomieszczeniu będzie wchłaniał wilgoć.

Paproć

Absorbuje nadmiar wilgoci w powietrzu oraz potrafi świetnie regulować jej poziom. Nawet gdy masz jedną paproć w pokoju będziesz mieć pewność, że poziom wilgoci i jakość powietrza będzie doskonała.

Oplątwa

Ta roślina to epifit, nie ma korzeni. W naturalnym środowisku oplątwa rośnie na drzewach. W przeciwieństwie do zwykłych roślin posiada korzenie powietrzne. Żywi się wodą i składnikami odżywczymi zaabsorbowanymi z powietrza. Oplątwa to idealne rozwiązanie dla każdego pomieszczenia o wysokim poziomie wilgotności.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Reklama