Dlaczego warto spać nago?

Lato się skończyło i zbliża się okres niskich temperatur, jednak nie muszą one przeszkadzać nam w dbaniu o nasze zdrowie. Mam tutaj na myśli między innymi spanie nago. Okazuje się, że sen bez ubrania ma wiele prozdrowotnych korzyści. Każdy, kto choć raz przespał całą noc nago, z pewnością je odczuł. Zachęcamy, by robić to regularnie. Oto najważniejsze powody, dla których warto spać nago.

Nasz sen jest bardziej wydajny

Gdy śpimy nago, nasze ciało i mózg wydajniej odpoczywają. W efekcie czujemy się znacznie lepiej na drugi dzień - mamy więcej energii i dobry humor. Większą wydajność snu podczas spania potwierdzają badania przeprowadzone przez American Academy of Sleep. Gdy śpimy nago, temperatura naszego ciała spada. Podczas tego procesu mózg produkuje melatoninę, czyli hormon snu, dlatego lepiej śpimy.

Nasza skóra lepiej oddycha

Podczas snu bez okrycia do naszej skóry dochodzi znacznie więcej tlenu, niż gdy śpimy w piżamie. W efekcie jest w lepszej kondycji, a my czujemy się zdrowsi i mamy więcej energii.

Spanie nago może w znaczący sposób poprawić relacje z partnerem

Kiedy śpimy nago z partnerem, nawiązujemy silniejszą więź nie tylko cielesną, ale i emocjonalną. Podczas spania nago dokładniej poznajemy również wzajemnie nasze ciała. Poza tym sen nago to doskonała okazja do zbliżenia, a jak potwierdzają badania, seks to zdrowie!

Nasze narządy płciowe są zdrowsze

Gdy śpimy nago w naszych okolicach intymnych, nie dochodzi do wzrostu temperatury. Bakterie i drożdże odpowiedzialne za infekcje intymne nie mają zatem warunków do rozwoju. Wniosek nasuwa się sam: spanie nago pomoże zapobiegać pojawianiu się uciążliwych dolegliwości. Powinny o tym pamiętać szczególnie osoby, którym dokucza ten problem.

Poprawia jakość męskiego nasienia

Okazuje się, że spanie nago może poprawić również jakość męskiego nasienia. Warto to wiedzieć, jeśli staramy się o dziecko.

Łatwiej zrzucić nam zbędne kilogramy

Spanie nago pomaga nam również stracić zbędne kilogramy. Dlaczego? Ponieważ w nocy nasz organizm się schładza. Jednocześnie następuje obniżenie poziomu kortyzolu w mózgu, który wpływa na zwiększenie apetytu. Wniosek? Śpiąc nago możemy zmniejszyć apetyt i szybciej zrzucić nadprogramowe kilogramy.

Spanie nago pomaga na dłużej zachować młodość

Spanie nago wpływa również pozytywnie na nasz wygląd, a konkretnie pomaga na dłużej zachować młodość. Gdy śpimy nago, temperatura ciała spada. Uwalniają się wtedy dwa ważne hormony, które między innymi działają hamująco na procesy starzenia się. Mowa o melatoninie i hormonie wzrostu. Dzięki nim komórki naszego ciała szybciej się regenerują, a my wyglądamy młodziej i atrakcyjniej.

Spanie nago jest przyjemne

Dlaczego jeszcze warto spać nago? Ponieważ taki sen jest po prostu przyjemny! Szczególnie na wiosnę i w lecie, gdy nasze ciało otula przyjemny wiatr i miła w dotyku pościel. Spanie nago z pewnością poprawi nam humor!

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama