Reklama

Zapomnij o lodówce: 7 nowych sposobów na wystawienie prac dzieci

Wszystkie dzieci uwielbiają rysować, malować i wyżywać się plastycznie, co jest zgodne z ich naturalnymi tendencjami rozwojowymi i zainteresowaniami. Wystawianie prac dzieci na pobudza ich twórczość i sprawia ogromną radość.

Reklama

Galeria z podkładkami

Jeśli nie możesz się zdecydować, którą pracę powiesić, odpowiedzią może być galeria z podkładkami z klipsem. Przytwierdź kilka zwykłych podkładek z klipsem na ścianie, a otrzymasz elastyczną galerię, w której dzieła możesz łatwo i często zmieniać wedle uznania. Możesz też przekazać to zadanie dziecku, aby samo mogło otwierać nową wystawę co tydzień!

Wystawa na sznurku

Wystawa na sznurku zawieszonym na odpowiedniej wysokości pozwala tobie bądź też małemu artyście na pokazanie prac na wysokości oczu. Można zakupić taki sprzęt w sklepie, jednak dużo prościej i taniej będzie wykonać taką galerię własnoręcznie.

Magnesy z dziełami sztuki

Wykorzystaj prace dziecka, które w przeciwnym razie trafią do śmieci, do wykonania magnesów na lodówkę. Można ich użyć do własnej lodówki lub obdarować nimi członków rodziny.

Ściana z tablicy magnetycznej

W niektórych domach wnęki i okna zajmują większość przestrzeni na ścianach. Jeśli tak jest w przypadku twojego domu, niewykorzystane ściany w holu lub przy schodach zamień w tablicę magnetyczną. Będzie ona stanowiła żywą galerię, na której dzieci będą mogły rysować lub zamieszczać swoje prace, tak by wszyscy mogli je zobaczyć.

Półkowa galeria

Zamontuj zwykłe półki na zdjęcia, aby można było stworzyć wciąż zmieniającą się galerię prac dzieci. Taka półka jest bardzo tania i łatwa w montażu, nawet dla początkujących majsterkowiczów.

Poduszki i pluszaki

Jeśli chcemy uzyskać naprawdę wyjątkową wystawę, skontaktujmy się ze specjalną pracownią, która przekształci prace naszego dziecka w poduszki lub maskotki. Wszystkie szczegóły odtwarzane są ręcznie za pomocą materiałów i haftów, a w efekcie otrzymujemy prawdziwy skarb.

Albumy

Można też stworzyć z prac dzieci albumy. Wystarczy sfotografować prace i zebrać ich taką ilość, która będzie umożliwiała stworzenie książki. Następnie można zamówić egzemplarz albumu z takimi pracami, który będzie stanowił miłą pamiątkę i inspirację.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama