Reklama

Naturalne produkty na choroby u dzieci

Dzieci podobnie jak i dorośli często chorują, a to spędza sen z powiek rodzicom. Najczęstsze problemy zdrowotne dzieci obejmują przeziębienia, kaszel, wysypkę, infekcje ucha, biegunkę i wiele innych dolegliwości. Gdy dziecko jest chore,w lekkich przypadkach, zamiast podawać mu chemiczne leki można polegać na niektórych domowych  środkach. Jednakże w cięższych przypadkach należy skonsultować się z lekarzem od razu po pierwszych objawach choroby. Oto 10 naturalnych środków na lekkie dolegliwości dla dzieci.

Miód na przeziębienie

Przeziębienie jest spowodowana przez zbyt lekki ubiór, wirusy lub jest wynikiem osłabienia organizmu. Najczęstsze objawy przeziębienia to katar lub zatkany nos, kaszel, kichanie, gorączka, ból gardła, swędzenie oczu, łagodne bóle mięśni i ogólne złe samopoczucie.

Dla dzieci cierpiących z powodu przeziębienia, surowy miód jest idealnym lekarstwem ze względu na jego właściwości przeciwbakteryjne. Pomaga także złagodzić kaszel i poprawia sen. Wymieszaj 2 łyżeczki surowego miodu i 1 łyżeczkę soku z cytryny. Mieszankę podawaj dziecku 3 lub 4 razy dziennie przez kilka dni.

W przypadku gorączki, ważne jest aby obniżyć temperaturę ciała. Naturalnie zrobisz to przykładając do czoła chłodne okłady. Możesz również dać dziecku domowy rosół, który stymuluje odporność organizmu.

Uwaga: Nie należy podawać miodu dzieciom poniżej 1 roku życia, ponieważ może to spowodować zatrucie.

Imbir na astmę

Astma to choroba płuc, której typowe objawy to świszczący oddech, kaszel, ucisk w klatce piersiowej i uczucie duszności. Choroba ta może być wywołana przez alergię, zanieczyszczenie powietrza, infekcje dróg oddechowych i zbyt wilgotny klimat.

Wymieszaj równe ilości soku ze świeżego imbiru, soku z granata i miodu. Podawaj swojemu dziecku 1 łyżkę tej mieszaniny 3 razy dziennie. Można również podać dziecku cukierki imbirowe, które mają podobne działanie, jednak dosyć ostry sam może nie przypaść dzieciom do gustu.

Oliwa z oliwek na infekcje uszu

Najlepszym sposobem  leczenia bólu ucha jest oliwa z oliwek , która działa jak smar i pomaga pozbyć się infekcji ucha. Umieść 3 lub 4 krople ciepłej (ale nie gorącej) oliwy w uchu dziecka. Następnie delikatnie zatkaj ucho niewielką ilością waty. Nie należy jednak umieszczać jej zbyt głęboko, gdyż może spowodować to uszkodzenia.

Stosując ciepły ręcznik wokół chorego ucha możesz również pomóc złagodzić ból. Uważaj jednak, aby ręcznik nie był zbyt gorący i nie poparzył delikatnej skóry dziecka.

Asafetyda na ból zęba

Asafetyda, to popularna przyprawa stosowana na bliskim wschodzie, która ma intensywny zapach, a jednocześnie może z powodzeniem pozbyć się bólu zęba nawet u małych dzieci. Wystarczy usmażyć szczyptę sproszkowanej  Asafetydy z klarowanym masłem. Następnie zamocz wacik w mieszance i przyłóż do bolącego zęba. Jeżeli dziecko jest na tyle duże, aby mogło płukać zęby, możesz zastosować płukankę z wody z solą, która również przynosi szybką ulgę. Wystarczy dodać do szklanki wody ½ łyżeczki soli kuchennej, a następnie wymieszać do całkowitego rozpuszczenia się soli.

Koper na bóle brzucha

Prawie wszystkie dzieci cierpią na bóle brzucha. Mogą one być spowodowane zaparciami, niestrawnością, wzdęciami, zatruciami  pokarmowymi, przejadaniem się lub  kolkami. Nasiona kopru są dobrym sposobem, aby pomóc złagodzić ból brzucha u dzieci spowodowany przez  wzdęcia lub niestrawność.

Dodaj 1 łyżeczkę rozgniecionych nasion kopru do 1 filiżanki gorącej wody i pozostaw do zaparzenia na 10 minut. Następnie odcedzić, dodać trochę miodu do smaku i podaj dziecku do  wypicia, mieszankę powinno się stosować 2 razy dziennie.

Można również podać dziecku niewielką ilość prażonych nasion kopru do żucia  po posiłku.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama