Reklama

Nasenny spray do stóp

Rodzice małych dzieci, zwłaszcza jeśli mają ich więcej niż jedno, często skarżą się na nieprzespane noce. Zamiast spokojnego snu mamy: zasypianie, pobudka (bo ktoś chce iść do toalety), zasypianie, pobudka (bo dziecku trzeba zmienić pieluszkę, trzeba je nakarmić lub płacze), zasypianie, pobudka (bo ktoś miał zły sen), zasypianie, pobudka („bo już jest dzień!”). Choć rodzice zdają sobie sprawę z konieczności wykonywania wszystkich wymienionych czynności (a wiemy, że to jeszcze nie wszystkie…), marzą o zdrowym, długim śnie dla wszystkich członków swojej rodziny.

Reklama

Naturalny środek na lepszy sen

Jednym ze sposobów, jakie warto wypróbować jeśli męczą nas nieprzespane noce, jest naturalny spray do stóp na lepszy sen. Zawiera on wyłącznie naturalne składniki i wspomaga spokojny nocny odpoczynek. ( W co najmniej 30% działa tu placebo, ale jeśli działa, to chyba nie ma to znaczenia…).

Składniki potrzebne do przyrządzenia nasennego sprayu do stóp

Do przyrządzenia tego naturalnego środka nasennego potrzebujemy:

Olej magnezowy. To składnik, który często używa się w środkach wspomagających sen, ale może wywoływać mrowienie na skórze. Rozwiązaniem w takim przypadku jest założenie skarpetek na stopy po spryskaniu ich sprayem. Taki olej pomaga również uzupełnić niedobory magnezu, ponieważ jest wchłaniany przez skórę. Olej magnezowy można kupić w sklepie (łatwiej) lub zrobić swój własny (taniej).

Lawendowy olejek eteryczny. Lawenda działa uspokajająco i ułatwia zdrowy sen. Olejek ten używa się w rozcieńczonej postaci, zwłaszcza w przypadku dzieci.

Rumiankowy olejek eteryczny – kolejne zioło o działaniu uspokajającym. Aby odczuć działanie rumianku, wystarczy wypić przyrządzoną z niego herbatę. W formie olejku wykazuje działanie nasenne.

Warto zauważyć, że domowej roboty masło magnezowe do ciała wraz z eterycznymi olejkami lawendowym i rumiankowym to doskonały środek nawilżający do suchej skóry. Mimo zawartości oleju magnezowego nie wywołuje mrowienia.

Nasenny spray do stóp – wykonanie

Do wykonania sprayu ułatwiającego sen potrzebne są następujące ilości wymienionych powyżej składników:

100 g oleju magnezowego

10 kropli lawendowego olejku eterycznego

10 kropli rumiankowego olejku eterycznego

Wlewamy wszystkie składniki do butelki z atomizerem i delikatnie mieszamy. Taka ilość powinna wystarczyć na 24 -48 razy.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama