Reklama

Jak zrobić ziołową oliwkę dla niemowląt

W trosce o zdrowie naszych małych pociech, zawsze staramy się sięgać po to, co najlepsze, począwszy od żywności, poprzez zabawki, aż po kosmetyki do pielęgnacji. Pamiętajmy, że to, co zazwyczaj jest drogie i do zakupu czego tak chętnie namawiają nas kolorowe reklamy, nie zawsze służy naszemu dziecku. Półki sklepowe uginają się od ilości kosmetyków do pielęgnacji skóry dziecka. Pod ładną etykietką kryją się jednak bardzo często oleje syntetyczne, substancje zapachowe, które są częstą przyczyną reakcji alergicznych i inne nienaturalne składniki, które szkodzą skórze dziecka. Takie kosmetyki nie są wchłaniane przez skórę, a zalegają na jej powierzchni uniemożliwiając jej oddychanie, zatykają pory i przyczyniają się do rozwoju bakterii. Czy warto ryzykować? Lepiej sięgnąć po naturalne składniki i samodzielnie przygotować bezpieczny kosmetyk. Mamy wtedy pewność, że żaden składnik o dziwnie brzmiącej nazwie, których cała lista znajduje się na opakowaniach kosmetyków dla dzieci, nie zaszkodzi wrażliwej skórze naszego dziecka.

Składniki:

• 1 szklanka oliwy z oliwek

• 1/2 szklanki olejku kokosowego

• 1/2 szklanki olejku jojoba

• Po 1 łyżce suszonych ziół: rumianku (działa dezynfekująco i antyalergicznie), nagietka lekarskiego (łagodzi podrażniania) i lawendy (działa przeciwzapalnie i bakteriobójczo)

• 24 krople olejku lawendowego

Sposób przygotowania naturalnej oliwki:

Oliwę, olejek kokosowy i olejek jojoba wlej do czystego, suchego słoika. Następnie dodaj zioła, zakręć słoik i mocno nim wstrząśnij, by wszystkie składniki dokładnie się wymieszały. Słoik postaw w nasłonecznionym miejscu na 30 dni. Pamiętaj, by codziennie mocno nim wstrząsnąć, by zioła uwolniły swoje cenne właściwości. Następnie całą zawartość przelej przez sitko z małymi oczkami do innego słoika. Możesz użyć też filtra do kawy, by dokładnie odcedzić zioła. Na koniec dodaj olejek lawendowy i gotowy kosmetyk przelej do szklanej butelki. Przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu.

Naturalna oliwka dla dzieci jest lekka, łatwo się wchłania, doskonale nawilża. Nie zawiera szkodliwych substancji, przez co nie podrażnia skóry. Przed zastosowaniem upewnij się jednak, że twój maluszek nie jest uczulony na żaden z jej składników.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama