Reklama

Jak zrobić pędzle dla dzieci z gałązek?

Tworzenie własnych pędzli malarskich z natury jest łatwe i przyjemne. To świetna zabawa dla dzieci, nawet w trakcie robienia pędzli z igieł sosnowych czy innych gałązek. Pędzle można wykonać z wielu różnych materiałów, które z łatwością znajdziesz w swoim ogrodzie. Wykorzystaj liście z drzew zimozielonych. Jeśli nigdy tego nie robiliście, to jest to dobry moment.

Do wykonania pędzli potrzebować będziesz: kilka patyków, sznurek lub rafię oraz materiały na pędzel, mogą to być igły świerkowe, sosnowe, cyprys lub liście. Zaczynamy od zebrania liści lub igieł z drzew, a także kilka patyków, które posłużą za uchwyty dla pędzla.

Do jednego z końców patyka przyłóż zebrane liście lub igły. Teraz obwiń dokładnie igły sznurkiem lub rafią dookoła. Zawiąż mocno sznurek, aby materiał nie rozpadł się już przy pierwszym użyciu. Nadmiar sznurka odetnij nożyczkami.

Każdy pędzel w zależności od przymocowanego włosia będzie pozostawiał niepowtarzalny kształt. Teraz wystarczy zamoczyć pędzel w farbie i do dzieła. Kształt i tekstura pozostawiona przez pędzel wzbudzi u dzieci kreatywność i pomysłowość. To doskonały sposób, aby znudzonym dzieciakom zapewnić ciekawą zabawę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama