Reklama

Jak zrobić masę plastyczną z pianek marshmallows?

Dzieci uwielbiają domowej roboty masę plastyczną, nie dość że jest jest kolorowa to jeszcze jest smaczna. Rodzice mogą być zadowoleni ponieważ jest niedroga i bezpieczna w użyciu. Poza tym można ją jeść bez przykrych konsekwencji. Przygotowuje się ja bardzo szybko, już po 5 minutach jest gotowa do ugniatania, formowania, rzeźbienia czy jedzenia.

Reklama

Składniki na jedną porcję:

6 dużych pianek marshmallows

2 łyżeczki płynnego oleju kokosowego

8-12 kropli barwnika spożywczego

4-5 łyżek skrobi kukurydzianej

W misce umieść pianki i olej kokosowy. Miskę wstaw do kuchenki mikrofalowej na około 30 sekund, aż pianki delikatnie się roztopią. Dodaj barwnik spożywczy i wymieszaj delikatnie plastikową szpatułką. Dodaj 4 łyżki skrobi ziemniaczanej. Ponownie wymieszaj.

Jeśli masz problem z wymieszaniem ciasta szpatułką, przełóż masę na stolnicę i wyrabiaj ciasto dłońmi. Uważaj tylko, aby się nie poparzyć bo masa może być gorąca. Wyrabiaj ciasto do momentu, aż będzie całkowicie jednorodne.

W zależności od konsystencji możesz dodać odrobinę więcej skrobi lub oleju.

Z ciasta uformuj kulę. Następnie rozwałkuj na placek o grubości 1 cm i możesz wycinać dowolne kształty. Jeśli masa lepi się do rąk najlepiej wetrzeć w dłonie odrobinę oleju kokosowego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama