Reklama

Jak poradzić sobie z brakiem apetytu?

Brak apetytu może być wynikiem nieobecności pewnych składników odżywczych w codziennej diecie. Ponadto, brak apetytu może prowadzić do problemów zdrowotnych takich jak niskie ciśnienie krwi, zaparcia, problemy z żołądkiem oraz psychologiczne problemy. U dorosłych stress, ciągłe napięcie i zdenerwowanie może być przyczyną braku apetytu. W dalszej części znajdziesz rozwiązanie tego problemu zarówno u dzieci jak i dorosłych.

Reklama

Utrata apetytu u dzieci jest spowodowana fazą ich rozwoju. Dopóki problem nie ma wpływu na zdrowie, dziecko nie traci wagi i okres nie jedzenia nie trwa dłuższy czas, nie należy panikować. Jednak apetyt u dzieci jest ważny ze względu na fakt, że muszą prawidłowo rosnąć i rozwijać się. Musimy robić wszystko, aby pobudzić je do jedzenia. Oto przepis na zdrowy napój z selera, który pobudzi apetyt u dzieci i dorosłych.

Koktajl dla dzieci

Do jego przygotowania będziesz potrzebować: 100g świeżego selera, naci lub korzenia, 1 litr zimnej filtrowanej wody oraz 2-3 łyżki miodu. Selera posiekaj, przełóż do garnka, a następnie zalej wodą. Gotuj na wolnym ogniu przez 10-15 minut. Przykryj garnek pokrywką i gotuj kolejne 10-15 minut. Następnie przecedź miksturę, dodaj miodu. Miksturę należy pić przez cały dzień, małymi łyczkami.

Koktajl dla dorosłych

Koktajl w wersji dla dorosłych przygotujesz z następujących składników: 100g selera, nać i korzeń, 1 litr czerwonego wina oraz 2-3 łyżki miodu. Posiekanego drobno selera przełóż do słoika. Dodaj miodu i odstaw na 10-15 minut. Następnie zalej winem, zamknij szczelnie słoik i odstaw w ciemne miejsce o temperaturze pokojowej. Po 8-10 dniach przecedź miksturę. Pij po pół szklanki mikstury, dwa razy dziennie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama