Reklama

Jak pić herbatę z liści malin?

Gdy myślisz o herbacie z malin masz na myśli ich owoce. Liście malin są bogate w antyoksydanty i posiadają duże wartości odżywcze. Stosowana jest na dolegliwości o różnych podłożach. Najczęściej jest stosowana dla zwiększenia płodności oraz wywołuje poród. Poznaj niesamowite własności herbaty z liści malin.

Reklama

Herbata zawiera taninę, która działa łagodząco. Może być stosowana zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Liście posiadają właściwości antyseptyczne i mogą być stosowane do przemywania ran takich jak wysypka, egzema i oparzenia słoneczne.

Roślina stosowana do podniesienie zdrowia kobiet, podnosi płodność, zmniejsza skurcze. Pomaga znosić poranne mdłości, redukuje objawy PMS oraz zwiększa produkcję mleka w czasie laktacji.

Zaparzając herbatę z liści malin zalej szklankę wody na 1 łyżkę lub łyżeczkę liści malin, w zależności jak bardzo chcesz by herbata była skoncentrowana. Zaparz liście przez 5 minut i wypij jak normalną herbatę.

Zaleca się nie przekraczać spożywania herbaty w większej ilości niż 1 szklanka dziennie w pierwszym trymestrze ciąży. W późniejszym okresie można zwiększyć ilość. Jeżeli nie jesteś pewna czy herbatę możesz spożywać zapytaj się swojego lekarza przy najbliższej wizycie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama