Reklama

Domowe sposoby zwalczania ciemieniuchy

Ciemieniucha to efekt nadmiernego działania gruczołów łojowych znajdujących się na skórze dziecka. W efekcie na skórze głowy noworodka pojawiają się grube, żółte łuski. Na szczęście ciemieniucha nie swędzi ani nie boli, w żaden sposób nie jest też zaraźliwa. Utrudnia jednak skórze oddychanie i nieestetycznie wygląda. Na szczęście łuski można usunąć naturalnymi sposobami, bez obawy, że wywołają efekty uboczne.

Olej z pestek winogron

Olej z pestek winogron zawiera wiele substancji odżywczych, które nie tylko pomagają pozbyć się ciemieniuchy, ale też pozytywnie wpływają na stan skóry głowy.

Olej migdałowy

Migdały są bogatym źródłem witaminy E, która odgrywa ważną rolę w utrzymaniu dobrej kondycji skóry. Stosowanie oleju migdałowego szybko przynosi widoczne efekty.

Ocet jabłkowy (rozcieńczony)

Przed zastosowaniem octu jabłkowego należy go rozcieńczyć w dużej ilości wody, a następnie posmarować nim główkę dziecka. Regularne stosowanie przyniesie widoczną poprawę stanu skóry głowy.

Masło Shea

Masło Shea należy aplikować bezpośrednio na skórę i pozostawić na kilka lub kilkanaście minut. Można też delikatnie pocierać miejsca, w których łuski są najbardziej widoczne.

Mleko matki

Kobiecy pokarm ze względu na właściwości antyseptyczne i łagodzące znajduje zastosowanie w leczeniu ciemieniuchy. Mlekiem należy delikatnie pocierać łuszczące się miejsca.

Aksamitka

Ta popularna roślina ozdobna ma również wiele właściwości leczniczych. Płatki zalewamy oliwą z oliwek i pozostawiamy na kilka godzin. Następnie aplikujemy na skórę głowy.

Nagietek

Olejek nagietkowy lub kosmetyki ekologiczne dla dzieci na bazie nagietka, pomagają usunąć ciemieniuchę, mogą być też stosowane na wszelkie otarcia skóry.

Oliwa z oliwek

Niewielką ilość oliwy należy nanieść na skórę głowy dziecka i delikatnie masować. Ważne jest, by masaż stosować regularnie, co pomoże szybko pozbyć się nieestetycznych płatów.

Olej z zielonej herbaty

Olej z zielonej herbaty szybko i skutecznie hamuje rozwój ciemieniuchy. Należy rozcieńczyć go w oleju migdałowym, a następnie nałożyć na skórę i delikatnie masować przez kilka minut.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama