Reklama

6 niesamowitych zastosowań kobiecego mleka

Karmienie piersią to szczególny czas w życiu matki i dziecka, który zbliża do siebie. Mleko matki może być również stosowane w leczeniu, zarówno dzieci jak i dorosłych. W Chinach, mleko matki uważany jest za „napój bogatych”. Chińczycy wierzą, że mleko ma dużo wartości odżywczych. Mleko to bowiem zawiera przeciwciała IgA, IgG, IgM, IgDi IgE oraz wydzielnicze IgA, które zwalczają choroby. Jest to główny powód, dlaczego dzieci powinny być karmione piersią. Chroni je przed chorobami układu oddechowego, pokarmowego, biegunką oraz łagodzi objawy astmy. Więc jeśli masz dodatkowe mleko, nie marnuj go. Oto 6 naturalnych zastosowań mleka z piersi.

Reklama

Infekcja ucha

Uniwersytet w Maryland twierdzi, że 6-18 miesięczne dzieci są bardzo podatne na infekcje ucha. Najlepszym sposobem leczenia infekcji ucha u dzieci jak i dorosłych jest umieszczenie kilku kropel mleka z piersi w przewodzie słuchowym.

Infekcje oczu

Wiele matek używa pokarmu z piersi w leczeniu wirusowego, bakteryjnego i alergicznego zapalenia spojówek. Rzeczywiście mleko z piersi jest najlepszym lekarstwem do leczenia infekcji oczy. Po dwie krople mleka należy zakropić do chorego oka w ciągu dnia.

Ból gardła

Płukanie gardła mlekiem z piersi może ukoić ból gardła u dorosłych. Karmiąc piersią chore dziecko, mleko złagodzi ból podrażnionego gardło i przyspieszy powrót do zdrowia.

W kuchni

Naukowcy twierdzą, że alfa-laktoalbuminy w mleku kobiecym mogą zabić 40 typów komórek nowotworowych. Wystarczy dodać trochę pokarmu jako substytut mleka krowiego do kawy lub płatków.

Przemywanie ran

Jeśli masz ranę, swędzące miejsce na skórze, możesz ja potraktować mlekiem z piersi. Stosowanie pokarmu pomaga leczyć rany. Zapobiega również infekcjom.

Mleczko do twarzy

Mleko z piersi jest najtańszym lekiem na trądzik i choroby skóry. To niesamowity lek na młodzieńczy trądzik. Wystarczy umyć twarz, a następnie na obszarze zmienionym chorobowo zastosować trochę mleka i pozwolić mu wyschnąć. Mleko również może posłużyć jako mleczko do demakijażu. Przetrzyj twarz wacikiem nasączonym mlekiem, a następnie wytrzyj czystym ręcznikiem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama