Reklama

6 domowych sposobów na wszy

Wszy to małe pasożyty, które żyją na skórze głowy, we włosach, gdzie żywią się krwią. Można się nimi zarazić poprzez kontakt z osoba zakażoną, z jej rzeczami osobistymi, ubraniem bądź udostępnieniem szczotki do włosów. Objawami, które świadczą o tym, że mamy wszy to swędzenie głowy oraz czerwone guzki na skórze głowy. Prócz aptecznych produktów, skuteczne są również domowe metody zwalczania wszy. Kilka z nich znajdziesz w naszym artykule.

Sól


Sól można zastosować do zwalczania wszy. Wymieszaj ¼ szklanki soli z ¼ szklanki octu i dokładnie wymieszaj. Przelej mieszankę do buteleczki z atomizerem, a następnie spryskaj nim włosy, aby były wilgotne. Załóż czepek i zostaw mieszankę na około dwie godziny. Następnie umyj i odżyw włosy. Czynność tę powtórz za trzy dni, aż uzyskasz pozytywne rezultaty. 

Oliwa

Inną skuteczną metodą jest zastosowanie na włosach oliwy. Oliwa skutecznie udusi wszy. We włosy i skórę głowy wetrzyj oliwę i załóż czepek lub ręcznik. Zostaw czepek na całą noc, a rankiem wyczesz i umyj włosy szamponem z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego.


Czosnek

Silny zapach czosnku pomoże udusić wszy. Zgnieć 10 ząbków czosnku na pastę. Do pasty dodaj 2-3 łyżeczki soku z cytryny. Wymieszaj dokładnie i nałóż na głowę. Pozostaw na pół godziny, a następnie zmyj dokładnie ciepłą wodą. Powtórz kurację za kilka dni, do momentu wyeliminowania wszy. 

Olejek z drzewa herbacianego


Olejek z drzewa herbacianego jest naturalnym środkiem owadobójczym, co czyni go skutecznym sposobem leczenia wszawicy. Wymieszaj jedną łyżeczkę olejku z drzewa herbacianego z 6 łyżeczkami szamponu naturalnego oraz trzema łyżeczkami oleju kokosowego lub oliwy. Nanieś roztwór na włosy i zakryj głowę czepkiem lub ręcznikiem. Zostaw głowę pod przykryciem na 30 minut, a następnie dokładnie spłucz ciepłą wodą. Przeczesz jeszcze mokre włosy, aby usunąć martwe wszy. Nie stosuj olejku z drzewa herbacianego bezpośrednio na skórę.

Ocet

Następnym bezpiecznym i niedrogim sposobem na wyeliminowanie wszy jest ocet. Rozcieńcz ilość octu, taką samą ilością wody. Nasącz włosy i skórę głowy roztworem, a następnie owiń głowę ręcznikiem i zostaw na godzinę lub dwie. Po skończonym czasie przeczesz włosy gęstym grzebieniem. Włosy możesz jeszcze raz spłukać roztworem octu przed umyciem włosów.

Majonez

Majonez zawiera w sobie olej, który udusi wszy. Wetrzyj obficie majonez we włosy i skórę głowy. Nałóż czepek lub ręcznik na głowę i odczekaj 8 godzin lub zostaw na całą noc. Umyj i dokładnie wyczesz włosy. Kuracje powtarzaj codziennie przez tydzień.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama