Reklama

5 trików aby zaoszczędzić czas z dziećmi

Małe dzieci nieustannie potrzebują naszej troski i uwagi. Starsze, choć rzadko o tym mówią również nas potrzebują. W codziennym natłoku obowiązków ciężko jest jednak  znaleźć wolną chwilę. Przedstawiamy listę 5 trików które ułatwią nam pracę z dziećmi. Zaoszczędzony dzięki nim czas możecie spędzić na wspólna zabawę czy czytanie książek. Nie musisz z niczego rezygnować, wystarczy odpowiednio zorganizować dzień.

Praca domowa w kuchni

Twoje dziecko szczególnie na początku potrzebuje twojej pomocy w trakcie odrabiania prac domowych. Jeżeli masz mnóstwo obowiązków, zawołaj dziecko w trakcie ich wykonywania. Będziesz mogła upiec dwie pieczenie na jednym ogniu. Z jednej strony zrobisz wszystko co masz zaplanowane, z drugiej będziesz zawsze blisko, aby pomóc czy podpowiedzieć twojemu małemu uczniowi w trakcie odrabiania prac domowych.

Sprzątaj łazienkę w trakcie kąpieli

Małe dzieci podobnie jak starsze uwielbiają kąpiele, zabawy w pianie i pluskanie w ciepłej wodzie. Aby nie tracić cennego czasu w trakcie zabawy  twojego dziecka, posprzątaj łazienkę. Będziesz blisko, a jednocześnie możesz umyć lustro, posegregować brudne ubrania czy poskładać pranie.

Naucz dziecko, że wszystko ma swoje miejsce

Od najmłodszych lat naucz dziecko, aby odkładało wszystkie przedmioty na swoje miejsce. Powiedz mu, że buty należy równo ułożyć, zamiast zostawić rozrzucone, kurtkę należy odwiesić na wieszak, a plecak pozostawić w odpowiednim miejscu. Dzięki temu w twoim domu nie zamieszka chaos, a ty zaoszczędzisz sporo czasu na zbieranie rozrzuconych elementów i szukanie tych zagubionych. Szczególnie rano przyda się taka odmiana.

Naucz dziecko sortować pranie

Mało które dziecko zdaje obie sprawę, że mama przed praniem musi rozdzielić brudy na różne kategorie. Kup kilka koszy, podpisz je i zacznij uczyć dzieci sortowania ubrań. Zaznacz kosz na ciemne jasne i delikatne rzeczy. Wytłumacz wcześniej dlaczego twoja pociecha powinna to robić. Zaoszczędzisz mnóstwo czasu w trakcie robienia prania.

Zamroź jedzenie dla niemowląt

Jeżeli samodzielnie przygotowujesz posiłki dla swojego malucha, nie musisz kilka razy dziennie gotować mikroskopijnych porcji zupek czy przecierów. Ugotuj za jednym razem większą porcję i to co zostanie zamroź na później. Gotowe mrożonki możesz wykorzystać w każdej chwili.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama