Reklama

3 fakty dotyczące kobiet po cesarskim cięciu

Bycie matką nigdy nie jest łatwym zadaniem: wiąże się z nim duża odpowiedzialność, wysiłek i wyzwanie. Poddanie się cesarskiemu cięciu wymaga dużej siły i odwagi i tylko kobieta i matka zdaje sobie sprawę, jak dużego hartu ducha wymaga. Oto 3 fakty. O których wiedzą tylko kobiety, które urodziły dzięki cesarskiemu cięciu.

Reklama

Stawiają czoło konsekwencjom, jakie niesie za sobą interwencja chirurgiczna

Niektórzy mogą sądzić, że cesarskie cięcie to standardowa procedura, jednak uważane jest ono za poważną operację. I tak jak w przypadku innych poważnych zabiegów, również niesie za sobą ryzyko zarówno dla matki, jak i dla dziecka. Ponadto trudno, by podczas operacji był na sali przyszły ojciec lub inny członek rodziny. Kobieta zostaje sama, pozbawiona wsparcia najbliższych osób. Trudno o lepszy przykład walki, niż ten, gdy kobieta, w samotności, pełna lęku, ale też bezwarunkowej miłości i siły, robi wszystko, by przynieść na świat małego człowieka.

Kobieta po cesarskim cięciu nie wie, czy wszystko jest w porządku do momentu aż opuści salę operacyjną

Lekarze również nie są w stanie ocenić, czy zabieg zakończył się sukcesem wcześniej niż w momencie, gdy przestanie działać środek znieczulający. Podczas cesarskiego cięcia kobieta pozostaje przytomna. Nie czuje bólu, ale czuje wszystkie ruchy, jakie lekarze wykonują w jej ciele. To bardzo nieprzyjemne uczucie. Mimo wszystkich tych niedogodności, kobiety przechodzą przez zabieg z myślą, że nagroda warta jest takiego poświęcenia.

Przechodzą przez okres rekonwalescencji jak prawdziwe bohaterki

Kiedy rodzi się dziecko, świat matki kręci się wokół niego i wokół spełniania jego potrzeb. Wymaga to sił i dobrej organizacji i trudno jest temu podołać, czując ból i ogromny dyskomfort, który jest nieodłączną częścią rekonwalescencji po operacji chirurgicznej. Kobieta po zabiegu cesarskiego cięcia musi przekroczyć próg bólu i odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę, którą można porównać tylko do siły innych matek. Bez względu na to, jak jest to trudne wyzwanie, pokonują je z uśmiechem i miłością do dziecka. Każda bezsenna minuta, każda zmieniona pieluszka, każdy uśmiech i dotyk małej rączki, każdy oddech dziecka i jego wspaniały zapach są tego warte.

Kobiety, które noszą bliznę niepozwalającą im zapomnieć wydarzenia, które jest jej przyczyną, są godne podziwu. Drogie matki, noście z dumą ten piękny znak. Nie ukrywajcie go i nie przykrywajcie, bo nie każda kobieta ma przywilej jej posiadania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama