Reklama

17 wczesnych oznak ciąży - część 2

Od dłuższego czasu staracie się o dziecko, a tu ciągle nic? Być może jesteś już w ciąży, a nie zdajesz sobie z tego sprawy. Zdarza się, że objawy ciąży są identyczne nawet jak przy przeziębieniu. Zanim zrobisz badania czy pójdziesz do ginekologa, sprawdź czy któryś z objawów tyczy się ciebie.

Reklama

Zachcianki i kaprysy żywieniowe

Nieoczekiwanie rzucasz się na cytrusy i pochłaniasz je bez opamiętania. Za to na sam widok ryb robi ci się niedobrze. Jeśli zaczynasz mieć żywieniowe zachcianki lub kaprysy, może to oznaczać ciążę.

Zaparcia i wzdęcia

Mogłabyś przysiąc, że jeszcze tydzień temu mieściłaś się w swoje ulubione dżinsy. Jeśli przy tym masz problemy z wypróżnieniami, lub czujesz, że twoje ciało nadyma się jak balon, może to być znak wydzielającego się podczas ciąży progesteronu, który spowalnia procesy w układzie trawienia.

Wahania nastroju

Zrobiłaś mężowi awanturę za źle złożone skarpetki i nie tak wyciśniętą tubkę pasty do zębów. Jeśli miewasz humory, może to oznaczać, że twoje ciało stara się przyzwyczaić do nowych hormonów, które pojawiły się w twoim krwioobiegu. Jeśli jesteś w ciąży, możesz uspokoić męża, że humory znikną z czasem.

Wzrost podstawowej temperatury ciała

Jeśli świadomie starasz się o dziecko, być może zdarzyło ci się zmierzyć podstawową temperaturę ciała, by rozpoznać frazę płodności. PTC wzrasta od momentu owulacji do pojawienia się miesiączki. Jeśli temperatura jest podwyższona dłużej, jednym z powodów może być ciąża.

Super węch

Nie możesz znieść zapachu śmieci zalegających w koszu dłużej niż dzień, irytują cię zapachy, których wcześniej nawet nie zauważałaś, potrafisz wskazać, że w składzie perfum koleżanki jest szałwia? Ta nieoczekiwana wrażliwość na zapachy może oznaczać ciążę.

Zawroty głowy i omdlenia

To symptomy, które w filmach zwykle oznaczają, że bohaterka jest w ciąży. Tego objawu nie wymyśliło sobie Hollywood. Kobiety w ciąży mogą doświadczać spadków poziomu cukrów we krwi i spadków ciśnienia i zemdleć. Upewnij się, że w ciąży dobrze się odżywiasz i przyjmujesz wystarczająco dużo płynów.

Plamienie

Znowu się nie udało! Dostałaś okresu… ale jakiegoś innego. Jest zdecydowanie za wcześnie, a krwawienie jest mniej obfite. W ciąży może wystąpić krwawienie, kiedy zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w macicy.

Opóźniająca się miesiączka

Wiele z pierwszych oznak ciąży jest taka sama jak te występujące podczas napięcia przedmiesiączkowego. Jak więc je rozróżnić? Najbardziej oczywistym sygnałem jest opóźniająca się miesiączka. Jeśli twoje cykle są względnie regularne i nie masz okresu, czas kupić test ciążowy.

Pozytywny wynik w teście ciążowym

Dopóki nie nasikasz do pojemnika i nie zanurzysz w nim końcówki testu, nie będziesz miała pewności, czy już możesz nazywać się mamą. Jeśli wynik testu jest negatywny, ale miesiączka ciągle się nie pojawia, może to oznaczać, że jest za wcześnie, by test wykrył ciążę. Odczekaj kilka dni i ponownie zrób test. Jeśli tym razem będzie pozytywny - gratulacje!

Ominęła cię 1 część artykułu? Tutaj wrócisz do poprzedniej części:

17 wczesnych oznak ciąży część 1

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama