Reklama

Oryginalne meble, które można zrobić ze starych przedmiotów

Urządzenie mieszkania czy domu dla wielu z nas może być problemem. Wyzwaniem jest ograniczony budżet oraz dobór odpowiednich akcesoriów tak, aby służyły jak najdłużej. W dobie zero-waste warto wypróbować swoich umiejętności i samodzielnie przygotować oryginalne meble. Nie trzeba do tego specjalnego talentu, wystarczą spryt, chęć do działania i kilka niezbędnych narzędzi, które pozwolą dać starym rzeczom nowe życie.

Reklama

Stare skrzynki na owoce

Stare skrzynki na owoce, które zajmują niepotrzebne miejsce w piwnicy i garażu mogą być w łatwy sposób wykorzystany ponownie. Wystarczy dokładnie je oczyścić, wyszlifować szlifierką lub papierem ściernym, a następnie pokryć je lakierem, bejcą lub pomalować na dowolny kolor. W ten sposób otrzyma się stolik przy łóżku albo podstawkę na kwiaty. Jeśli połączysz ze sobą kilka skrzynek uzyskasz bardzo pojemny i praktyczny regał.

Palety

Palety są wdzięcznym materiałem do wykonania mebli. Na początku je przygotowuj: oczyść, wyszlifuj oraz zabezpiecz bejcą lub lakierem. W łatwy sposób uzyskasz materiał do dalszej obróbki. Wystarczy dodać do niego blat (drewniany lub szklany) i małe kółka, aby otrzymać praktyczny stolik kawowy. Możesz również położyć na nich poduszki, aby uzyskać puf. Kilka palet złączonych ze sobą stworzą ramę łóżka do sypialni w stylu industrialnym.

Stara drabina

Również starą drabinę możesz wykorzystać na wiele sposobów. Wystarczy ją pomalować na dowolny, modny kolor. Ustaw ja w łazience, a otrzymasz dodatkowe miejsce na mokre ręczniki. Natomiast w przedpokoju będzie idealnym miejscem na ubrania: wystarczy przytwierdzić do niej kilka haczyków lub użyć jej poziomych desek, by zawiesić na nich wieszaki z kurtkami i płaszczami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama