Reklama

Jak zrobić oryginalne znicze na Wszystkich Świętych?

Zbliża się Święto Zmarłych. To oznacza, że w najbliższym czasie trzeba będzie zadbać o groby naszych bliskich, którzy już odeszli i przygotować je na pierwszego listopada. Ich groby powinny być nie tylko dokładnie wyczyszczone i zabezpieczone na zimę, ale również przyozdobione. Ważne, by udekorować je z umiarem i gustem, a jak nietrudno zauważyć na corocznym święcie, nie wszystkim się to udaje. By osiągnąć taki efekt, najlepiej postawić na naturalność i klasykę. Nie tylko w kwestii kwiatów, ale także zniczy. Jeśli masz czas, zachęcamy, byś samodzielnie przygotował wiązanki i znicze na groby bliskich. Poniżej podpowiadamy, jak zrobić oryginalne znicze, które będą prezentowały się wyjątkowo dostojnie na grobie.

Umiar to podstawa

Co roku, w dzień Wszystkich Świętych mamy okazję zobaczyć, jak przystrojone są groby zmarłych. W dekoracjach na grobach nierzadko można zauważyć przesyt, kicz i brak wyczucia. Nie idźmy tym tropem. Wszystkich Świętych to nie wesele, ale upamiętnienie zmarłych. Grób powinien być przede wszystkim udekorowany z umiarem i gustem. Postawmy na naturalność, klasykę i dostojność. Na grobie powinny znaleźć się zatem naturalne kwiaty w stonowanych kolorach, klasyczne znicze, a także delikatne wiązanki. Znicz to symbol pamięci o zmarłych. Jeśli chcemy, by dekoracja grobu była nietypowa, przygotujmy samodzielnie oryginalne, ale jednocześnie gustowne znicze.

Co będzie potrzebne do wykonania znicza?

• Przezroczysty znicz dowolnego rozmiaru, na którym nie występują żadne ozdoby (najbardziej okazale będzie prezentował się prosty i wysoki znicz);

• Złota wstążka lub pozłacany cienki sznurek;

• Złoty brokat w proszku;

• Wkład do znicza.

Sposób wykonania

Końcowy efekt twojej pracy nad zniczem, zależy wyłącznie od twojej kreatywności. Pamiętaj jednak, że przygotowujesz dekorację na grób. Musisz zrobić to z wyczuciem i stylem.

1. Przygotowanie znicza najlepiej zacznij od delikatnego spryskania szkła sprayem z brokatem. W efekcie znicz będzie wyglądał elegancko, ale nieprzesadnie. Ważne, by na szkło nie nanieść zbyt dużej ilości brokatu. Może to wywołać kiczowaty efekt.

2. Jeśli znicz jest już spryskany, odstaw go do wyschnięcia.

3. Na koniec obwiąż jego górną część tasiemką lub sznurkiem.

Mimo że złoty to jeden z ekstrawaganckich kolorów, kojarzy się również z klasą i elegancją. Szczególnie, gdy stawiamy na niewielką ilość tego koloru. Doskonale sprawdzi się jako dodatek do dekoracji na grób. Złotą wstążką lub sznurkiem warto ozdobić nie tylko znicze, ale również wiązanki. Wspólnie stworzą dostojną i oryginalną dekorację.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama