Reklama

Jak wykorzystać stare gazety?

Jeżeli masz stos starych gazet i nie wiesz co z nimi zrobić, to mamy dla ciebie propozycję. Przedstawiamy listę 9 nietypowych sposobów na danie drugiego życia starym gazetom. Poznaj je wszystkie, a nie wyrzucisz ani jednego magazynu więcej. Zaskoczy cię ile jesteś w stanie z nich zrobić. Wypróbuj wszystkich sposobów.

Reklama

Choinka z gazet

Zerwij z tradycją i zastąp standardowe drzewko świąteczne choinką zrobioną ze starych gazet. Dzięki użyciu starych gazet zamiast kupowania nowej choinki, zaoszczędzisz sporo pieniędzy i przysłużysz się środowisku. Wykonanie jest niezwykle proste. Stare gazety zwijaj w rulony i przyklejaj je do tekturowej tubki. Takie oryginalne drzewko z pewnością zauroczy wszystkich, a jednocześnie idealnie wkomponuje się w wystrój twojego domu.

Ozdoby choinkowe

Stare gazety nadają się również do stworzenia ozdób choinkowych. Dzięki nim udekorujesz każde drzewko. Zwiń gazetę w ciasny stożek i dotnij na odpowiednią długość. Następnie przygotuj kolejne 5 stożków i doklej jeden pod drugim. Kiedy skończysz weź nożyczki i delikatnie nadetnij stożki tworząc frędzle. Ozdobę spryskaj lakierem do włosów, aby pozostała w niezmienionej formie. Na szczycie przyklej sznureczek, dzięki któremu zawiesisz ozdobę na choince.

Utrzymaj buty w czystości

Jeżeli twoje buty po treningu są przepocone i nieprzyjemnie pachną, to mamy dla ciebie rozwiązanie tego problemu. Po każdym treningu weź najzwyklejsze gazety, a następnie oprósz je sodą oczyszczoną, zegnij w kulki i wypchaj nimi buty. Gazety wchłoną wilgoć, a soda pomoże w pozbyciu się bakterii, odpowiedzialnych za nieprzyjemny zapach. Gazety pozostaw w butach na całą noc, a rano będą świeże, suche i bez śladu nieprzyjemnych zapachów.

Usuń tłuste plamy z kuchenki i piekarnika

Jeżeli chcesz umyć zatłuszczony piekarnik, to wiesz jakie to trudne. Często kończy się to pobrudzonym ubraniem. Żeby temu zapobiec, wystarczy użyć gazety. Przetrzyj nią zatłuszczoną powierzchnię, a wchłonie cały tłuszcz. Następnie umyj kuchenkę jak zwykle i gotowe. Po tłuszczu nie będzie śladu.

Zapakuj prezent

Pakując prezent okazało się, że zabraknie ci papieru? Niczym się nie przejmuj. Zamiast niego, możesz użyć zwykłej gazety. Użyj jak tradycyjnego papieru do pakowania, dodaj ozdobną kokardę i gotowe, Pięknie zapakowany prezent tylko czeka na nowego właściciela.

Zabezpiecz szybę przed zamarzaniem

W zimowe poranki można zaoszczędzić sporo czasu, dbając wcześniej o to, aby szyby w samochodzie nie pokryły się szronem. W tym celu wystarczy spryskać gazety odmrażaczem i ułożyć je na szybie. Rano po szronie nie będzie śladu, a ty zaoszczędzisz cenne minuty.

Miotełki do kurzu

Miotełki do kurzu są niezbędne w każdym domu. Dzięki nim pozbędziesz się kurzu i pajęczyn z trudno dostępnych miejsc. Jednak zamiast kupować drogie miotełki w sklepie, zrób je samodzielnie. Zwiń gazetę w ciasny rulon, a następnie potnij ją na paski, tworząc frędzle. Taka miotełka pozwoli pozbyć się kurzu z każdego, nawet najtrudniej dostępnego miejsca.

Zrób kopertę

Jeżeli jesteś miłośnikiem papierowych listów i nietypowych rozwiązań, zrób koperty ze starych gazet. Wystarczy kilka stron i tubka mocnego kleju. Poskładaj papier, sklej zachodzące na siebie elementy i gotowe. Twoja oryginalna i własnoręcznie zrobiona koperta jest gotowa. Wystarczy umieścić w niej list i wysłać.

Kokarda origami

Jeżeli często pakujesz prezenty, jednak nie chcesz inwestować w drogie dodatki, możesz zrobić je samodzielnie. Przykładem jest kokarda origami. Zrobisz ją w prosty sposób, a wykorzystasz do wielu pakunków. Po co jednak kupować kolorowe papiery, skoro można wykorzystać stare gazety? Dzięki temu kokarda będzie niepowtarzalna i wyjątkowo piękna. Możesz oczywiście zrobić inne przykłady origami. Wszystko według twojego uznania.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama