Reklama

6 sposobów na użycie starych gazet

Stare gazety to nie tylko makulatura. Mogą stać się zaskakująco przydatne. Dlatego przysłuż się środowisku i zamiast wyrzucać przeczytane magazyny, zrób z nich coś pożytecznego. W ten sposób zaskakująco niskim kosztem możesz osiągnąć zaskakujący efekt. Wypróbuj koniecznie 6 naszych pomysłów, na to co zrobić ze starych gazet.

Reklama

Manicure z gazety

Jeżeli chcesz mieć oryginalne pomalowane paznokcie, a przy tym nie wydawać dużo pieniędzy, mamy dla ciebie propozycję. Wykorzystaj stare gazety. Potrzebujesz jasnego lakieru do paznokci, odrobinę wódki, zwykłej gazety, i bezbarwnego lakieru do paznokci. Pomaluj paznokcie dwiema warstwami jasnego lakieru, a kiedy wyschną zamocz je w wódce na około minutę. o tym czasie przyłóż ucięty pasek z gazety. Po chwili delikatnie oderwij go od paznokcia, a kiedy wyschnie, zamaluj warstwą bezbarwnego lakieru. W ten prosty i tani sposób wykonasz oryginalny manicure w domu, bez zbędnych kosztów.

Bukiet z gazet

Jeżeli chcesz wykonać ciekawą ozdobę z gazet, zrób oryginalny bukiet. Wykorzystując zwykłe, stare gazety nie będzie kosztował cię dużo, a efekt zaskoczy niejednego. Wystarczy że zmarszczone gazety będziesz zwijać, na początku dosyć ciasno, a z czasem coraz luźniej. Końcówkę zabezpiecz taśmą klejącą, a łodyżkę zrób z drucika florystycznego. Brzegi “płatków” delikatnie odegnij na zewnątrz, aby kwiaty wyglądały bardziej realistycznie. Odpowiednio przybrany bukiet z gazetowych kwiatów może stać się ciekawą alternatywą dla prezentów.

Zabawa dla dzieci

Jeżeli chcesz, aby twoje dzieci kreatywnie spędzały czas, zaproponuj im stworzenie wyklejanki ze starych gazet. Niech potną kolorowe czasopisma w cienkie paski i wyklejają z nich obrazki. W ten sposób zapewnisz im świetną zabawę i to niskim kosztem.

Torebka na prezenty

Jeżeli nie chcesz wydawać majątku na torby prezentowe, możesz zrobić je samodzielnie. Wystarczą ci do tego stare gazety. Upewnij się jednak, że papier jest wystarczająco wytrzymały. Złóż gazetę na kształt torebki, spód sklej mocnym klejem, a na bocznych ściankach wytnij dziurkaczem otworki na rączki. Przeciągnij przez nie ozdobny sznurek i gotowe. Dodatkowo, spód możesz usztywnić kawałkiem sztywnej tektury, aby prezenty stabilnie leżał w torebce.

Chroń delikatne przedmioty

Bez względu na to czy pakujesz delikatne przedmioty w trakcie przeprowadzki, czy wyłącznie aby je schować lub zabezpieczyć na czas remontu, zadbaj o ich bezpieczeństwo. Pomoże ci w tym stara gazeta. Opakuj w nią delikatne ozdoby choinkowe, szklanki czy ozdobne naczynia, a z pewnością będą odpowiednio zabezpieczone.

Tapeta z gazety

Czarno-białe gazety mogą zaskakująco elegancko wyglądać na ścianie w salonie czy sypialni. Dlatego zamiast wydawać fortunę na nowe tapety, zbieraj stare gazety. Przyklejaj je delikatnie, uważając aby nie podrzeć ani nie zniszczyć w trakcie nakładania na ścianę. W ten prosty sposób możesz stworzyć oryginalną ozdobę w twoim domu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama