Reklama

4 świetne pomysły na przerobienie starych ubrań

Czy twoja szafa nie chce się domknąć? Musisz wziąć latarkę, gdy chcesz znaleźć jakąś rzecz? Rezygnujesz z myślenia, co założyć i po prostu wybierasz ulubione rzeczy, bo masz wszystkiego za dużo? Jeśli twoja kolekcja ubrań cię przytłacza, może czas przejrzeć swoją szafę i wykorzystać wszystkie znoszone, niemodne i nudne rzeczy. Oczywiście równie dobrze możesz oddać je potrzebującym. Jednak przy odrobinie wyobraźni możesz przerobić rzeczy i stworzyć coś wyjątkowego. Możliwości są nieograniczone.

Jak przerobić stary t-shirt

 

Możesz zrobić milion rzeczy ze starym t-shirtem. Jeśli kolor wyblakł, wystarczy użyć barwnika. Można to robić ręcznie lub w pralce (tylko pamiętaj, by potem przepłukać bęben pralki!). Wybieraj farby i barwniki, by stworzyć własne ozdoby lub zastanów się nad wydrukowaniem czegoś. Możesz kupić odpowiedni sprzęt i pozwolić dzieciom używać go w domu. Odważniejszym pomysłem będzie farbowanie koszulki, którą wcześniej związało się w supeł, lub nakładanie wosku na materiał. To łatwiejsze, niż myślisz. Spróbuj też zmienić styl koszulki. Jeśli jest za duża, możesz ściągnąć ją w bokach lub dodać koronkę w pasie czy na rękawach, by ładniej wyglądała. Eksperymentuj z dziurami –  możesz pociąć materiał, by nadać mu odważniejszego wyglądu. Wszyj szlufki po bokach, by móc nosić delikatny pasek. Ogranicza cię tylko twoja wyobraźnia.

Jak przerobić dżinsy

 

Dżinsowy materiał to bogactwo różnych odcieni niebieskiego. Łatwo się go tnie, bez problemu można z długich spodni zrobić rybaczki czy szorty. Możesz pociąć materiał żyletką na kolanach dla lepszego efektu. Potnij materiał na trójkąty czy kwadraty, by zaprojektować mini-spódniczkę –  wystarczy dobrze zmierzyć obwody, by miała odpowiednią długość i rozmiar. Użyj odciętych nogawek, by wykonać proste torby lub stworzyć nowe kieszenie na długopisy i inne materiały biurowe.

Jak przerobić sweter

 

Jeśli w twoim ulubionym swetrze pojawią się dziury, nie rozpaczaj –  można go przerobić! Oczywiście musisz zaszyć brzegi każdej dziury, by materiał nie zaczął się pruć, ale można też pociąć materiał, by stworzyć nowy krój swetra. Połącz kilka materiałów, by stworzyć zupełnie nowy styl. Rękawy swetra będą świetnymi ogrzewaczami na nogi lub ręce. Możesz też stworzyć z nich skarpetki (pamiętaj o antypoślizgowej podeszwie). Połącz sweter i inny materiał, by powstała sukienka o wełnianej górze. Swetry mogą być również zamienione na ubranka dla kubków, uchwyty na czajnik czy pokrycia na krzesła.

Jak przerobić skarpetki

 

Jeśli masz dziury w skarpetkach, to żadna tragedia. Modowe magazyny twierdzą, że wcale nie musimy nosić skarpetek do pary, więc bez obaw możesz nosić dwie różne skarpetki, jednak da się z nimi zrobić o wiele więcej. Pofarbuj materiał, dodaj koronkę czy jakiś fantazyjny ściek z nici. Długie skarpetki mogą posłużyć jako ocieplacze na nogi i ręce w czasie zimy. Jeśli twoich skarpet w ogóle nie da się nosić, ciągle możesz ich użyć. Nałóż na noc nawilżający balsam do stóp i włóż stare skarpety, by nie zabrudzić pościeli. Oprócz tego możesz odciąć górę długich skarpet i wykorzystać ją jako izolację do butelek (by napoje w środku lepiej utrzymywały ciepło). Wykonaj zabawkę lub pacynkę dla dziecka albo wykorzystaj materiał skarpet do ścierania kurzu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama