Reklama

10 pomysłów na oryginalne choinki

Boże Narodzenie tuż, tuż, więc niektórzy świąteczne przygotowanie rozpoczęli już pełną parą! Zakupy, wybieranie prezentów, przygotowywanie dekoracji i planowanie potraw świątecznych - tym będziemy żyć przez najbliższych kilka tygodni! By ułatwić choć jedno z tych zadań, postanowiliśmy sporządzić listę najbardziej oryginalnych choinek (wraz z instrukcją przygotowania), które samodzielnie wykonasz w domu i na pewno zrobisz to z przyjemnością! Każda z nich to wyjątkowa ozdoba, która nada wnętrzu świątecznego, a zarazem nietypowego charakteru. Efekt końcowy z pewnością zaskoczy każdego!

Reklama

Choinka z szyszek

Choinka z szyszek stworzy w każdym wnętrzu świąteczny klimat. Jej przygotowanie zajmie trochę czasu, ale zapewniamy, że końcowy efekt zrekompensuje starania!

Do wykonania choinki z szyszek potrzebne będą:

• szyszki;

• klej w pistolecie na gorąco;

• bristol (stworzysz z niego stożek będący podstawą choinki);

• farba i brokat do ozdobienia choinki;

• suszone plastry pomarańczy, kilka lasek cynamonu, gwiazdka anyżkowa.

Wykonanie choinki krok po kroku:

1. Przygotuj stożek z bristolu.

2. Pomaluj szyszki i delikatnie spryskaj je brokatem.

3. Używając kleju na gorąco przyklejaj szyszki do bristolu.

4. Gdy choinka jest już gotowa, przyklej do niej delikatnie plastry pomarańczy i laski cynamonu, a na czubku choinki umieść gwiazdkę anyżkową.

Choinka z bombek

Wyjątkowo spektakularnie prezentuje się choinka z bombek, szczególnie, gdy są one w różnych kolorach. Podobnie jak choinkę z szyszek, najlepiej wykonać ją na bazie stożka, do którego będziemy przyklejać bombki. Pamiętaj jednak, że użyte bombki nie będą nadawały się później do powieszenia na tradycyjnej choince.

Choinka z książek

Choinka z książek idealnie pasuje do pokojów moli książkowych, a także do bibliotek, księgarni i szkół. Prezentuje się bardzo efektownie i dostojnie. Każdemu wnętrzu doda oryginalnego charakteru.

Choinkę z książek można wykonać na dwa sposoby. W pierwszej wersji stawiamy rozłożone książki jedna na drugiej. Ilość książek, z której stworzymy choinkę, zależy wyłącznie od nas. Choinkę wykonaną tym sposobem prezentuje zdjęcie obok.

Drugi sposób wymaga zebrania zdecydowanie większej ilości książek. Na początku tworzymy z książek podstawę – okrąg, na którym będziemy układać coraz mniejsze okręgi, aż ostatnia książka utworzy czubek choinki. Inny sposób to układanie książek od największej do najmniejszej tak, by ich rogi tworzyły gałęzie choinki.

Choinka z książek pięknie prezentuje się, gdy jest ozdobiona małymi światełkami.

Choinka z cukierków

Słodka choinka z cukierków z pewnością rozweseli każdego malucha. Jednak, by ją przygotować, potrzeba cierpliwości i precyzji. Cukierki należy układać jeden na drugim tak, by stworzyły kształt choinki. Warto podkleić je wcześniej taśmą dwustronną, żeby solidnie się trzymały.

Choinka z ciasteczek świątecznych

Kolejny oryginalny pomysł na świąteczne „drzewko” to choinka z pierniczków lub ciasteczek. Możemy stworzyć ją w dowolnym rozmiarze. Wystarczy, że poukładamy ciasteczka jedno na drugim tworząc z nich kształt choinki. Na choince z ciasteczek warto umieścić ozdoby cukiernicze, na przykład słodkie kuleczki, które mogą imitować bombki lub kolorową posypkę cukrową. Jeśli nie masz ochoty na takie wariacje, posyp choinkę cukrem pudrem lub udekoruj ją lukrem.

Choinka ze sznurka

Choinki wykonane ze sznurka idealnie pasują do klimatycznych, ale także minimalistycznych wnętrz. Wykonanie takiej ozdoby z pewnością wymaga trochę umiejętności i precyzji, jednak efekt będzie naprawdę satysfakcjonujący!

Tego potrzebujesz do wykonania choinki ze sznurka:

• stożek styropianowy lub tekturowy;

• sznurek;

• utwardzacz do tkanin;

• nożyczki;

• małe i lekkie ozdoby.

Sposób przygotowania:

1. Wlej utwardzacz do naczynia i zamocz w nim sznurek.

2. Gdy sznurek dokładnie wsiąknie utwardzacz, obwiń nim stożek ze styropianu tak, by po wyschnięciu utworzył swobodnie stojącą choinkę. Odstaw całość do wyschnięcia.

3. Jeśli sznurek jest już suchy, zdejmij go ze stożka, posiłkując się informacją zawartą na opakowaniu utwardzacza.

4. Na koniec gustownie ozdób choinkę.

Choinka z origami

Choinki z origami to trafiona ozdoba świąteczna, która powinna znaleźć się w pokoju każdego dziecka. Poza tym, maluchy samodzielnie mogą je wykonać!

Do przygotowania choinki z origami będą potrzebne:

• pięć zielonych kwadratów o wymiarach kilkunastu centymetrów (jeśli chcesz stworzyć większą choinkę, wytnij większy kwadrat);

• nożyczki;

• klej;

• linijka;

• małe cekiny.

Wykonanie choinki krok po kroku:

1. Złóż kwadraty po przekątnej, a następnie złóż je ponownie po przekątnej w drugą stronę.

2. Rozłóż kwadrat i odwróć go na drugą stronę.

3. Złóż kwadraty na połowę, ale tym razem nie po przekątnej.

4. Sklej wszystkie pięć części, by utworzyły choinkę.

5. Przystrój choinkę cekinami.

Choinka z owoców

To zdecydowanie najzdrowszy rodzaj choinki! Pięknie prezentuje się na każdym świątecznym stole. Do jej wykonania możesz użyć dowolnych owoców. Zdecydowanie najbardziej efektownie będzie wyglądać, gdy będą to różne i kolorowe owoce. Połączysz je łatwo za pomocą wykałaczek. Furorę zrobi również choinka z cytrusów, których skórkę pięknie ozdobią goździki.

Choinka z prezencików

To również bardzo oryginalna choinka, ale wymaga sporych nakładów pracy, chyba, że kupiliśmy gotowe prezenciki. Pisząc „prezenciki” mamy na myśli ozdoby, które imitują zapakowany prezent. Można je wykonać samodzielnie, na przykład z kolorowych tekturek i obwiązać ozdobnym sznurkiem lub kupić po prostu w sklepie. Choinkę najlepiej tworzyć na tekturowym stożku, który utrzyma przyklejone prezenty.

Choinka z patyków

Doskonale sprawdzi się w minimalistycznych i surowych wnętrzach. Jest bardzo awangardowa, dlatego spodoba się głównie osobom, które lubią oryginalne ozdoby.

Co będzie potrzebne do wykonania choinki z patyków?

• cienkie gałęzie i patyczki;

• ulubiony kolor farby, którą pomalujesz patyczki;

• gorący klej;

• ozdoby.

Sposób wykonania:

1. Pomaluj gałęzie i patyczki farbą i odstaw do wyschnięcia.

2. Gdy będą już suche, zbuduj szkielet choinki. Najlepiej ułóż je w formie szałasu.

3. Jeśli masz już gotową koncepcję, zacznij ją budować, łącząc gałęzie i patyki gorącym klejem.

4. Na koniec udekoruj choinkę ozdobami.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama