Reklama

Naturalne sposoby na pozbycie się pcheł u zwierząt domowych

Pies jest oczywiście najlepszym przyjacielem człowieka. Jednakże, nie można zaprzeczyć, że posiadanie psa czy kota może również oznaczać problemy. Na przykład, szczególnie w miesiącach letnich, wielu właścicieli psów, kotów i innych zwierząt futerkowych często skarży się na plagę pcheł. Ten artykuł pokaże ci kilka naturalnych rozwiązań, które mogą być skuteczne w pozbyciu się tych pasożytów.

Oliwa z oliwek

Ogólnie mówiąc, oleje naturalne, mogą okazać się skuteczne w zabijaniu wszy czy pcheł, ponieważ do uniemożliwiają ich rozmnażanie się. Wśród wielu opcji, jedną z najbardziej popularnych jest oliwa z oliwek, ponieważ znajdziemy ją w wielu kuchniach. Wystarczy natrzeć oliwą swojego zwierzaka, począwszy od pyszczka, aż po ogon. Kierunek ten jest zalecany ze względu na to, aby uniknąć podrażnienia oczu zwierzęcia przez uciekające pchły. Oliwę należy pozostawić na co najmniej cztery godziny, a potem wymyć zwierzaka ciepłą wodą.

Cytrusy

Jeśli masz psa i często jesz cytryny, pomarańcze, grejpfruty, możesz rozważyć użycie skórek cytrusów jako naturalnego sposobu usuwania pcheł. Skórki należy zalać wodą i gotować przez około 15 minut. Pozwoli to na stworzenie preparatu, który szybko pozbędzie się problemu. Pozostaw płyn do ostygnięcia, a następnie przelej go do pojemnika z rozpylaczem. Spryskaj równomiernie sierść zwierzęcia podczas czesania.

Eukaliptus

Istnieje wiele marek naturalnych szamponów dla psów zawierających eukaliptus, ale z łatwością można zrobić taki kosmetyk na własną rękę w domu. Jeden sposób na użycie eukaliptusa, to po prostu wymieszanie mąki kukurydzianej z suszonymi liśćmi eukaliptusa. Można również połączyć przegotowaną wodę, mydło kastylijskie i olejek eukaliptusowy.

Biały ocet

Ocet, który masz w kuchni może okazać się przydatny nie tylko podczas gotowania, ale także w trakcie leczenia pcheł u zwierząt. Weź dowolny pojemnik ze sprayem i wypełnij go jedną częścią octu i trzema częściami wody. Można dodać również kroplę olejku, na przykład eukaliptusowego. Spryskaj lekko sierść swojego zwierzaka lub miejsca, gdzie często przebywa, takie jak kanapa, fotel czy dywan.

Sól

Sól to kolejny produkt który znajdziemy w kuchni, a która służy nie tylko jako dodatek do żywności. Aby użyć jej w leczeniu pcheł u zwierząt stosuj go nie bezpośrednio na psa, a w obszarach, w których mogą znajdować się jaja pcheł, takich jak meble tapicerowane czy dywany. Wystarczy posypać dane miejsce zwykłą solą kamienną, pozostawić na kilka godzin, a potem odkurzyć. Jest jedna zasada, im drobniejszej soli użyjesz, tym metoda okaże się bardziej skuteczna.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama