Reklama

Jak zrobić naturalny szampon dla psa?

Nasi futrzani przyjaciele potrzebują kąpieli, tak samo jak my. Podczas codziennych spacerów zbierają w swą sierść ogromne ilości kurzu, brudu i pyłu. To ważne by dawać im naturalną kąpiel, ponieważ pH ich skóry jest wyższe, niż człowieka. Mycie czworonoga zwykłym mydłem lub szamponem może powodować poparzenie i przesuszenie jego skóry. Dostępne w sklepach szampony dla psów mają natomiast często dużo szkodliwych dodatków. Jeśli zależy ci na zdrowiu twojego pupila, przygotuj naturalny szampon, który nawilży i nabłyszczy jego sierść.

Reklama

Rzeczy, których potrzebujesz

  • 1 szklanka płatków owsianych
  • 1 szklanka octu jabłkowego
  • 1/2 szklanki ciepłej wody
  • 1 szklanka mydła kastylijskiego (nie zastępuj go zwykłym mydłem!)

Płatki owsiane są doskonałe dla psa z wrażliwą skórą oraz dla psów, które często potrzebują kąpieli. Psiaki, które często się drapią, ten szampon również będzie zbawienny. Przygotuj naturalny szampon dla psa.

W blenderze lub robocie kuchennym szklankę płatków owsianych zetrzyj na proszek. Dodaj pozostałe składniki na szampon, szklankę octu jabłkowego, wodę i mydło.

Przełóż masę do słoika ze szczelnym zamknięciem. Przechowuj szampon w lodówce do czasu kiedy ponownie ci będzie potrzebny. Do kąpieli nabierz palcami szampon i wetrzyj w futro pupila.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama