Reklama

Jak pozbyć się sierści zwierząt z absolutnie wszystkiego?

Zwierzaki wzbogacają nasze życie, dostarczają nieograniczonej radości i są zawsze chętne na pieszczoty. Nie ważne czy twój futrzasty zwierz ma krótką czy długą sierść – ona i tak w jakiś tajemniczy sposób przedostaje się w najmniejsze zakamarki twojego domu. Uwielbiamy nasze zwierzaki, ale sierść, którą gubią już nie tak bardzo. Zrobiliśmy rozeznanie i udało nam się zebrać dziesięć sprawdzonych sposobów, które sprawią, że twoje mieszkanie będzie czyste, świeże i wolne od sierści.

Reklama

1. Regularne szczotkowanie (twój pupilek również ci za to podziękuje).

Od czego zacząć, jeśli chcesz się pozbyć problemu związanego z sierścią twojego zwierzaka? Od zwierzaka! Regularne szczotkowanie go pomoże ci w dużej mierze zniwelować problem pojawiającej się wszędzie sierści.

2. Zwykła gumowa rękawica działa na zwierzęcą sierść jak magnes.

Zapomnij o marnowaniu całych rolek taśmy klejącej. Zwyczajnie przejedź ręką w zwilżonej gumowej rękawicy po danej powierzchni, spłucz zebraną sierść i powtórz tę czynność w razie potrzeby.

3. Spray do mebli to twój sprzymierzeniec w walce z sierścią.

Wskazówka: pozbądź się sierści z drewnianych mebli przy pomocy miękkiej szmatki i spray ‘u do mebli (dzięki niemu powierzchnia staje się śliska, przez co sierść bardzo łatwo daje się z niej usunąć).

4. Popracuj nad odpowiednią techniką odkurzania.

Poćwicz technikę odkurzania, aby osiągnąć maksymalny efekt! Zmieniaj kierunki, w jakich przesuwasz odkurzaczem po czyszczonej powierzchni, aby uwolnić sierść, którą utknęła pomiędzy włóknami dywanu.

5. Zaangażuj do współpracy dzieci i bawcie się dobrze.

Baw się jak Pippi Pończoszanka i ślizgaj się po całej kuchni w skarpetach z mikrofibry, usuwając przy okazji z podłogi sierść zwierzęcą.

6. Zacznij samodzielnie mieszać różne składniki dla osiągnięcia znakomitych rezultatów.

Przygotuj całkowicie naturalny i uniwersalny spray do czyszczenia powierzchni: 3/4 szklanki soku z cytryny, 3 łyżeczki sody oczyszczonej, odrobina olejku z drzewa herbacianego i woda.

7. Urządzaj swoje wnętrza z głową.

Tam gdzie to możliwe wybieraj podłogi z twardego drewna, laminowane lub winylowe, ponieważ łatwo z nich usunąć sierść. Jeśli chodzi o obicia mebli najlepiej sprawdzi się skóra lub płótno.

8. Pumeks: dobry nie tylko dla twoich stóp.

Wyczyść delikatnie pumeksem chodniki i mniejsze powierzchnie pokryte wykładziną – to niesamowite, jak doskonale potrafi zbierać sierść.

9. Regularne pranie.

Pierz posłanie psa tak często jak własną pościel. Pozwoli to zapobiec gromadzeniu się w nim sierści, która potem może zostać rozniesiona po całym domu.

10. Trzymaj przy drzwiach wyjściowych rolkę do odzieży.

Warto trzymać przy wyjściu rolkę z taśmą do odzieży, która w ostatniej chwili przed wyjściem pomoże ci usunąć z ubrania wszelką sierść – zwierzaki mają w zwyczaju siadać na twojej wyjściowej sukience w najmniej odpowiedniej chwili.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama