Reklama

Do czego alkohol może przydać się w domu? 4 zaskakujące zastosowania

Alkohol jest bardzo przydatną substancją. Pomoże posprzątać dom, naprawić zniszczone kosmetyki, a nawet usunąć plamy. Przyda się również w domu. Jeżeli chcesz poznać nietypowe zastosowania alkoholu, to przedstawiamy jego 4 zaskakujące zastosowania. Poznaj wszystkie i korzystaj z nich, a z pewnością sprawdzą się u ciebie.  

Reklama

Pozbądź się kleszczy z twojego pupila

Kleszcze to niebezpieczne pasożyty. Mogą powodować groźne choroby. Twój pupil również jest narażony na ugryzienia kleszczy. Kiedy już zdarzy się, że znajdziesz pasożyta wgryzionego w twojego zwierzaka posmaruj go spirytusem. Kleszcze nie lubią smaku alkoholu, dlatego łatwiej odchodzą od skóry. Złap go blisko skóry i wyciągnij. Miejsce po ugryzieniu posmaruj alkoholem aby zdezynfekować rankę.

Pozbądź się muszek owocówek

Małe muszki owocówki są prawdziwą plagą. Jeżeli zamieszkały również w twojej kuchni i nie możesz się ich pozbyć, to mamy dla ciebie prosty i skuteczny sposób. Muszki owocówki nie lubią alkoholu izopropylowego. Zmieszaj go więc z wodą w butelce z rozpylaczem. Rozpyl go w powietrzu, a po jakimś czasie możesz zebrać martwe muszki szmatką.

Zapobiegaj zamarzaniu szyb w samochodzie

Aby szyby w samochodzie nie zamarzały użyj mieszanki ½ alkoholu (izopropylowego lub spirytusu) z ¼ szklanki wody. Spryskaj szyby i dokładnie wymyj ich powierzchnię, a następny razem, gdy temperatura spadnie po lodzie nie będzie śladu.

Zrób domowy odświeżacz powietrza

Jeżeli chcesz, aby twój dom pięknie pachniał, zrób domowy odświeżacz powietrza. W butelce z rozpylacze pomieszaj jedną szklankę alkoholu i 10 - 15 kropli twojego ulubionego olejku aromatycznego. Rozpyl niewielką ilość w powietrzu i gotowe.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama