Reklama

9 wskazówek, które ułatwią życie właścicielowi psa

Życie może być szalone szczególnie, jeśli jesteś właścicielem psa. Należy go karmić, szczotkować, wyprowadzać, tresować, bawić się z nim, sprzątać po nim… A po jakimś czasie zauważysz, że poświęcasz psu dużo czasu (i tracisz dużo pieniędzy!), jednak już cię to nie cieszy. Oto kilka wskazówek, które sprawią, że będziesz poświęcać mniej czasu na psie obowiązki, a przez to będziesz mieć go więcej na zabawę z twoim najlepszym przyjacielem.

Reklama

Specjalny karabinek do smyczy

Użyj dużego karabinka, by utrzymać na raz kilka smyczy, co da twoim psom więcej swobody (jeśli wyprowadzasz kilka zwierzaków na raz). Wybieraj smycz z najwygodniejszą rączką.

Ubranka dla małych psów

Małe psy mogą nosić nawet ubranka dla lalek, którymi już nie bawią się twoje dzieci.

Poszewki na poduszki

Wszelkie maty i poduszki, którymi wyściełasz psie legowisko, ubieraj w poszewki. Wystarczy je potem zdjąć i wyprać.

Blacha na muffinki

By karmienie psa było dla niego większą zabawą, można powkładać jedzenie do blachy na muffinki. Dla lepszego efektu można również przykryć każdy otwór przeciętymi na pół piłeczkami tenisowymi.

Puder dla dzieci do maty

Jeśli mata twojego psa jest brudna i pokryta sierścią, posyp ją pudrem dla dzieci. Łatwiej będzie ją wtedy wyczyści, a dodatkowo twój pies będzie ładnie pachniał!

Gumowa rękawica do usuwania sierści

Jeśli nie masz rolki do czyszczenia ubrań, możesz użyć gumowej rękawicy, by usunąć z ubrań psią sierść.

Chustka z lawendą

Jeśli twój pies jest bardzo nerwowy, nasącz chustkę olejkiem lawendowym i załóż psu zamiast obroży. Oboje na tym skorzystacie.

Dwustronny karabinek

Jeśli wyjdziesz gdzieś z psem i chcesz go na jakiś czas do czegoś przywiązać – drzewo, stolik w kawiarni – użyj smyczy z podwójnym zapięciem. Nie będzie trzeba odczepiać smyczy, wystarczy spiąć ją z drugiej strony karabinkiem.

Podawanie tabletek

Przygotuj za jednym razem wszystkie dawki leków dla swojego psa. Weź tackę na kostki lodu i do każdego otworu włóż odrobinę masła orzechowego. Następnie do każdego otworu dodaj po jednej tabletce i przykryj kolejną warstwą masła orzechowego. Zamróź. Każdy otwór oznacz dniem tygodnia, by każdy z domowników wiedział, czy pies już dostał leki. Jeśli twój pies nie lubi masła orzechowego, spróbuj użyć organicznego musu jabłkowego bez cukru.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama