Reklama

10 „ludzkich” pokarmów, które będą zdrowe dla psa

Ludzie często sądzą, że „ludzkie” jedzenie nie powinno być dawane psom. Głównie chodzi tu o czekoladę, rodzynki czy winogrona, ale istnieją też takie produkty, które są zupełnie bezpieczne dla naszych psów. Trzeba tylko pamiętać, by nie dodawać do nich soli i innych przypraw. Oto lista produktów spożywczych, które są zdrowe dla psa.

Ser

Ser jest smaczny i zawiera dużo białka. Można go podawać psu pod warunkiem że nie cierpi na nietolerancję laktozy. Zacznij od podawania niewielkich ilości, aby sprawdzić reakcję jego organizmu. Jeśli wszystko jest w porządku, możesz podawać mu ser o obniżonej ilości tłuszczu.

Jogurt

Jogurt może poprawić funkcjonowanie jelit u naszego psa, a ponadto zawiera dużą ilość składników odżywczych: białko, wapń, fosfor, jod, cynk oraz witaminę B12. Wybieraj jogurt z żywymi kulturami bakterii, które działają jak probiotyki. Nie podawaj jednak psu jogurtu słodzonego cukrem bądź słodzikami.

Jabłka

Jabłka stanowią doskonałą przekąskę dla psów. Usuwaj jednak gniazda nasienne przed podaniem tych owoców psom, gdyż na dłuższą metę mogą być dla nich szkodliwe.

Jajka

Jajka są doskonałym źródłem łatwo przyswajalnego białka, dlatego są dobre dla psów, które mają słabszy układ pokarmowy. Nie należy dawać psom surowego białka, gdyż może ono spowodować niedobór biotyny, co z kolei działa niekorzystnie na skórę i sierść psa.

Bataty

Bataty to dobre źródło błonnika pokarmowego, dlatego są dobrym dodatkiem do diety psa. Zawierają witaminy B6 oraz beta – karoten i mangan. Są dość dostępne i stosunkowo niedrogie.

Płatki owsiane

Płatki owsiane zawierają włókna, które korzystnie wpływają na regularne ruchy jelit psa.Trzeba pamiętać, że płatki owsiane należy gotować bez dodatku cukru czy przypraw. Płatki te to również dobra alternatywa dla psów uczulonych na pszenicę.

Popcorn

Ulubiona przekąska na film może być również zdrowym dodatkiem do diety twojego psa. Popcorn zawiera bowiem potas, fosfor, magnez oraz wapń, które wpływają korzystnie na zdrowie psa. Pamiętajmy jednak o tym, by porcja dla psa nie zawierała dodatków w postaci soli czy masła.

Jagody

Wiele psów uwielbia mrożone jagody, truskawki, borowinę czy maliny. Owoce te zawierają przeciwutleniacze, które wspomagają walkę z rakiem i chorobami zwyrodnieniowymi. Są też bogatym źródłem witamin C i E oraz manganu i błonnika pokarmowego.

Masło orzechowe

Wielu ludzi zastanawia się, czy można dawać do jedzenia psu masło orzechowe. Odpowiedź brzmi: tak. Jeśli masło takie nie zawiera soli, cukru czy konserwantów, można je spokojnie dawać psom. Ponieważ jednak jest ono kaloryczne i zawiera dużo tłuszczu, nie przesadzajmy z jego ilością.

Fasolka szparagowa

Fasolka szparagowa jest bogata w witaminy K i C, włókna i mangan. Jest zupełnie bezpieczna dla psów. Niektóre z nich lubią nawet mrożoną fasolkę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama