Reklama

Co mówi o nas kształt nosa?

Naukowcy od lat próbują udowodnić związek niektórych elementów naszego wyglądu z cechami charakteru. Okazuje się, że naszą osobowość może zdradzać kolor oczu lub włosów, a nawet kształt dłoni (a także charakter pisma). Wielu informacji może nam też dostarczyć obserwacja nosów. Mimo że wydaje nam się, iż każdy człowiek wygląda inaczej, to tak naprawdę w populacji wyróżnia się jedynie siedem typów nosa, między innymi prosty, zadarty, wklęsły czy haczykowaty. Sprawdź, do którego typu zalicza się twój nos i co to oznacza.

Nos nubijski

Nos nubijski jest długi i szeroki u nasady, a jego końcówka jest nieco zadarta do dołu. Ten typ to domena osób kreatywnych, ciekawych świata i pełnych pasji. Posiadacze nosa o tym kształcie z łatwością nawiązują relacje z innymi, są otwarci i mają pozytywne nastawienie do życia. Potrafią też samodzielnie rozwiązywać swoje problemy. Czasem mają tendencję do gwałtownego wyrażania emocji.

Nos grecki

Nos grecki charakteryzuje się klasycznym, prostym kształtem. Osoby z tym typem nosa są praktyczne, rzetelne i odpowiedzialne. Potrafią świetnie trzymać emocje na wodzy, kierują się logicznym myśleniem, co ułatwia im wychodzenie z opresji. W relacjach z innymi ludźmi są skryte i rzadko mówią o uczuciach, można jednak na nich polegać – cechuje ich wierność.

Nos zadarty

Osoby z krótkim i lekko zadartym w górę noskiem to optymiści pełni energii do życia. Cechuje ich duże poczucie humoru i entuzjazm, ale też poczucie odpowiedzialności za innych. To wymarzeni przyjaciele – zawsze można na nich liczyć. Czasem mogą jednak sprawiać wrażenie przemądrzałych, bywają impulsywni i nerwowi.

Nos orli

Orli nos ma haczykowaty kształt, a jego końcówka jest wygięta w łuk. Osoby o tym typie to urodzeni przywódcy – są ambitni i świetnie potrafią pracować z innymi. Zawsze mają swoje zdanie i nie boją się go przedstawiać. Nie przejmują się zbytnio krytyką, uwielbiają dążyć do celu i osiągać sukcesy, z łatwością pokonują przeciwności losu.

Nos rzymski

Nos rzymski przypomina nieco typ grecki, ale jest dodatkowo zakrzywiony na grzbiecie. Osoby z takim kształtem nosa cechuje zdrowy rozsądek, opanowanie i umiejętność podejmowania dobrych decyzji. To dobrzy organizatorzy o analitycznym umyśle. Mają silną osobowość, ale nie są skłonni do rządzenia innymi. Potrafią ich zachęcić do współpracy za pomocą własnego autorytetu.

Nos wklęsły

Płaski, lekko wklęsły nos to cecha charakterystyczna altruistów. Osoby o tym typie w pierwszej kolejności myślą o innych i są w stanie zrezygnować dla nich z własnych celów. Są sumienne i zawsze można na nich polegać. To także marzyciele z tendencją do skrywania emocji i uczuć.

Nos zakrzywiony

Osoby o zakrzywionym nosie (zaokrąglona końcówka, lekko krzywy mostek) są otwarte na świat i innych ludzi. Z łatwością nawiązują relacje, są oddanymi przyjaciółmi i zawsze można na nich liczyć. Cechuje ich prostolinijność, dobre serce i ogromna wrażliwość na ludzką krzywdę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama