Reklama

Jak dobrać prezent urodzinowy do znaku zodiaku?

Przyjęło się, że znak zodiaku ma wpływ na charakter. Czy cechy osobowości zależą od astrologii? To, czy wierzymy w przeznaczenie, wróżby oraz astrologiczne powiązania, uzależnione jest od osobistych przekonań i preferencji. Warto jednak zastanowić się nad prezentem dla bliskiej osoby, który powiązany byłby z jej znakiem zodiaku. To pomoże w lepszym wyborze prezentu zgodnego z gustem osoby obdarowywanej. Poniżej przedstawiamy charakterystykę poszczególnych zodiaków, co pozwoli na wybranie odpowiedniego upominku.

Prezent a znak zodiaku

Ludzie w czasach starożytnych próbowali zrozumieć, jaki wpływ mają gwiazdy na losy ludzkiego życia, i co jest im przeznaczone. Wierzono, że każdy znak zodiaku ma swoje indywidualne cechy. Astrologia miała kształtować ludzkie życie od narodzin. Na podstawie opisu charakterologicznego danego znaku zodiaku, prościej jest dobrać odpowiedni prezent. A więc do dzieła!

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

Koziorożec jest konserwatystą i bardzo nie lubi żadnych zmian. Dotyczy to każdej życiowej sfery. Ceni sobie dokładnie wykonaną pracę, ale lubi się też dobrze bawić. Osoby spod tego znaku skupiają się na karierze i ciągłym wzbogacaniu się.

Reklama

Jaki prezent wybrać?

Idealnym prezentem dla koziorożca są książki o samorozwoju oraz biznesie. Ze względu na ciągłą potrzebę bogacenia się, także skarbonka może okazać się świetnym pomysłem.

Polecamy też: Horoskop miesięczny na marzec 2022. Co nasz czeka?

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Wodnik przede wszystkim ceni sobie poczucie wolności. Nie lubi także żadnych ograniczeń. Ich konikiem są nowe technologie oraz poszerzanie wiedzy na ten temat.

Jaki prezent wybrać?

Co można sprezentować wodnikowi? Warto przemyśleć zakup gadżetów albo literatury związanej z nowinkami technologicznymi. Kolejną z opcji są sporty ekstremalne: wodniki lubią adrenalinę, więc skok na spadochronie lub karnet na ściankę wspinaczkową to idealny pomysł.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Osoby spod znaku ryb mają niskie poczucie własnej wartości, ale są towarzyskie i empatyczne. Interesują się zjawiskami paranormalnymi i związanymi z kosmosem. Ponadto często są uzdolnione artystycznie.

Jaki prezent wybrać?

Filmy czy książki na temat kosmosu będą dla nich źródłem wiedzy i nowych odkryć. Dla uzdolnionych artystycznie ryb strzałem w dziesiątkę okaże się sztaluga lub farby do malowania oraz płótna.

Polecamy: Wszystkie związki Barana. Horoskop partnerski na marzec

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Osoby spod tego znaku to urodzeni przywódcy. Kierowanie innymi wychodzi im doskonale, są też bardzo odważni i waleczni. Baran może być porywczy i impulsywny oraz uparcie dążyć do wyznaczonego celu.

Jaki prezent wybrać?

Koszulka z zabawną aplikacją: "Urodzony przywódca" lub kubek z dowcipnym napisem rozmiękczy serce twardego barana.

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Byki cenioną sobie wygodę oraz dobra materialne. Osoby spod tego znaku czerpią z życia pełnymi garściami i starają się żyć na wysokim poziomie.

Jaki prezent wybrać?

Z racji tego, że byki lubią pławić się w luksusach, z pewnością wypad do SPA lub masaż sprawi im wielką przyjemność.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Bliźnięta to osoby bardzo witalne i pozytywnie nastawione do życia. Wrodzona ciekawość życia sprawia, że mają potrzebę ciągłego odkrywania świata.

Jaki prezent wybrać?

Bilet na rejs samolotem lub wycieczka w nieznane ucieszy każdego bliźniaka. Jako prezent sprawdzi się też nowy aparat fotograficzny lub album na zdjęcia z podróży

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Raki są bardzo wrażliwe i mają wielkie serca. Przejmują się krzywdą innych ludzi i zwierząt. Są zawsze gotowe do pomocy. Osoby spod tego znaku są niepewne siebie, a odwagi często dodają im bliscy. Rak i uwielbiają kolekcjonować różne przedmioty.

Jaki prezent wybrać?

Z racji tego, że raki są urodzonymi kolekcjonerami, np. album na nowe znaczki będzie dla nich udaną niespodzianką. Inną inspiracją prezentową jest zorganizowanie wspólnego czasu, np. pikniku na łonie natury. To właśnie raki ponad wszystko cenią sobie czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi.

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Lwy uwielbiają być w centrum uwagi. Co ciekawe, bardzo lubią obdarowywać prezentami inne osoby. Osoby spod tego znaku są prostolinijne i żartobliwe. Lubią dobry dowcip.

Jaki prezent wybrać?

Chociaż lwy bardziej wolą obdarowywać prezentami, niż samemu być obdarowanymi, w dniu ich urodzin warto sprawić im przyjemność. Dla lwów rozwiązaniem będą bilety na kabaret lub do kina na film komediowy.

Panna (23 sierpnia - 22 września)

To osoby, które cenią porządek i ład w swojej przestrzeni. Osoby spod znaku panny lubią zagłębiać się w różne dziedziny nauki. Zdobytą wiedzę lubią mieć dokładnie poukładaną. Na półkach z książkami musi panować idealny porządek. Panny są z natury ambitne i perfekcyjne.

Jaki prezent wybrać?

Z racji zamiłowania do porządku i ładu, dla panny najlepszym prezentem będą wszelkiego rodzaju organizatory na ubrania, książki czy notatki.

Waga (23 września - 22 października)

Wagi to prawdziwi mistrzowie konwersacji. Potrafią rozmawiać z drugim człowiekiem i dokładnie go wysłuchać. Mają wiedzę na wiele tematów, co czynie je bardzo inteligentnymi. Wagi są typami domatorów i uwielbiają urządzać wnętrza.

Jaki prezent wybrać?

Wagi dużą wagę przywiązują do otaczającej ich przestrzeni. Na pewno ucieszą ich prezenty, które pozwolą na wystrój wnętrz, np. ramki na zdjęcia, rośliny czy świece zapachowe.

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Skorpiony mają bardzo dużo energii i są wytrzymałe. W codziennym życiu potrzebują adrenaliny i lubią, gdy coś się dzieje. Osoby spod tego znaku są odważne i silne, chętnie podejmują walkę z przeciwnościami losu.

Jaki prezent wybrać?

Podobnie jak w przypadku wodnika, skorpiony lubią adrenalinę. Ucieszą się z prezentu, który będzie stanowić dla nich pewne wyzwanie. Może skok na bungee lub nurkowanie z instruktorem?

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelce są otwarte na wszystko, co nowe i egzotyczne, dlatego lubią odkrywanie i podróże. Często udaje się im znaleźć ciekawy zakątek w pobliżu miejsca zamieszkania. Ponadto osoby spod tego znaku są bardzo pracowite i cenią praktyczne rozwiązania.

Jaki prezent wybrać?

Połączenie wypraw i praktycznych rozwiązań? Tak, to możliwe. Strzelec ucieszy się z nowego termosu na herbatę, plecaka, który weźmie w podróż dookoła świata, lub opaski elektronicznej na rękę.

Zobacz też:

Znak zodiaku a podatność na choroby

Horoskop kwiatowy

INTERIA.PL
Powiązane porady

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama