Reklama

Sześć rzeczy, których nie możesz zapomnieć wyjeżdżając na urlop

Podczas pakowania się na urlop łatwo zapomnieć o zapakowaniu ważnych rzeczy, szczególnie, gdy planujemy dłuższe wakacje. Nic dziwnego. Jednak niezależnie od tego, czy nasza walizka jest mała czy duża, powinniśmy pamiętać o spakowaniu sześciu najważniejszych rzeczy. Oto one.

Reklama

Podstawowe kosmetyki

Mimo że w hotelach często dostaniemy żel pod prysznic oraz szampon do włosów, warto zapakować do walizki te i kilka innych podstawowych kosmetyków. Mowa głównie o paście do zębów, balsamie do ciała, a także toniku oczyszczającym do twarzy. Niezbędny będzie również krem z filtrem, jeśli podczas urlopu zamierzamy przebywać na mocnym słońcu. Pamiętajmy, że kosmetyki przewożone w bagażu podręcznym w samolocie powinny znajdować się w pojemnikach nie większych niż 100 mililitrów.

Ubrania na każdą pogodę

Do walizki warto spakować również ubrania na każdą pogodę. Oczywiście, gdy wyjeżdżamy do ciepłych krajów, nie zabierajmy puchowej kurtki, ale warto wrzucić do walizki cieplejszą bluzę lub sweter. Spędzając urlop w Polsce musimy pamiętać, że pogoda w naszym kraju może nas naprawdę zaskoczyć. Zabierzmy zatem ze sobą parasol i pelerynę przeciwdeszczową. Pamiętajmy również o ubraniach na upalne dni. Przydadzą się stroje kąpielowe i krótkie, wygodne spodenki.

Środki medyczne

Nieważne, czy wyjeżdżamy na kilkudniowy czy tak zwany długi urlop, powinniśmy pamiętać o zapakowaniu do walizki środków medycznych. Najważniejsze będą leki, które przyjmujemy na stałe, a także leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe i przeciwbiegunkowe. Apteczka to podstawowy element dobrze zapakowanej walizki. Nie zapomnijmy również o wodzie utlenionej, plastrach oraz bandażu na wypadek zranienia. Środki medyczne mogą być potrzebne w różnych sytuacjach.

Dokumenty

Gdziekolwiek wyjeżdżamy, nie możemy zapominać o zabraniu dokumentów tożsamości. Podczas podróży nie wiemy, kiedy przyjdzie nam się wylegitymować. Bez dokumentów nie wsiądziemy również do samolotu.

Gotówkę i karty płatnicze

Potrzebne będą również pieniądze. Możemy zabrać gotówkę lub karty płatnicze. Z pewnością nam się przydadzą.

Aparat lub kamera

Większość z nas pragnie uwiecznić urlopowe chwile na zdjęciach lub wideo. Niestety, nie zawsze nasze aparaty w komórkach mają wysoką rozdzielczość, przez co zdjęcia wychodzą mało ostre. Wybierając się na wakacje z prawdziwego zdarzenia, nie zapomnijmy o zabraniu ze sobą aparatu fotograficznego dobrej jakości. Jeśli chcemy nakręcić film, weźmy ze sobą kamerę.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama