Reklama

Jak w naturalny sposób zapobiegać chorobie lokomocyjnej?

Nie ważne czy to na łodzi, w samochodzie czy samolocie, wiele osób doświadcza choroby lokomocyjnej. Powód jest zwykle ten sam, wysyłanie sprzecznych informacji do mózgu. Natomiast środków i sposobów zapobieganiu choroby jest wiele, przez środki chemiczna po naturalne. Wśród nich jest imbir, którego liczne badania sklasyfikowały jako skuteczny w chorobie lokomocyjnej. Więcej dowiesz się z dalszej części artykułu.

Reklama

Wszytko co musisz zrobić to wziąć imbir około 30 minut przed wyjazdem, by uniknąć choroby lokomocyjnej. Ponieważ imbir również zmniejsza sztywność stawów, możesz używać ręcznika nasączonego mocnym naparem z imbiru i przyłożyć go bezpośrednio do dotkniętego obszaru.

Imbir możesz przyjąć w dowolnej postaci surowej czy też wypić herbatę imbirową lub też w postaci suplementów. Wybór należy do ciebie. Dawka imbiru jest wyborem indywidualnym. Z pewnością dzieci nie powinny przyjmować takiej samej dawki imbiru co dorośli.

Kto nie powinien brać imbiru?

Osoby z zaburzeniami pęcherzyka żółciowego powinny unikać imbiru. Dodatkowo imbir może mieć wpływa na działanie leków przeciwzakrzepowych. Kobiety w ciąży powinny skonsultować się ze swoim lekarzem, czy nie ma przeciwwskazań do przyjmowania imbiru w celu zapobiegania porannym mdłościom.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama