Jak składać ubrania, żeby się nie pogniotły?

Wybierając się w podróż, na wakacje czy w odwiedziny, musimy zapakować do walizki czy torby potrzebne ubrania. Niestety często po przyjeździe wyciągamy je całe pomięte, przez co wymagają prasowania. Nie zawsze mamy jednak czas lub możliwość, by na miejscu skorzystać z żelazka. Warto więc wiedzieć, jak poskładać ciuchy, by nie pogniotły się w czasie podróży. Istnieją sprawdzone sposoby pakowania odzieży, dzięki którym można wyjąć ją z walizki w idealnym stanie. Jak składać spodnie, sukienki czy delikatne koszule? Odpowiedzi na te pytania przedstawiamy poniżej.

Rolowanie ubrań

W przypadku ubrań, które nie mną się tak łatwo, np. spodni roboczych, jeansów, swetrów oraz ciuchów z wełny lub bawełny, najlepiej zastosować metodę rolowania ubrań. Dzięki nie unikniemy zagnieceń, a do tego zmieścimy w torbie o wiele więcej rzeczy. Ten sposób najlepiej wykorzystać, gdy pakujemy się do torby czy plecaka o luźnej strukturze. Spodnie należy złożyć na pół wzdłuż nogawek tak, aby jedna była na drugiej, a następnie ciasno zwinąć, kierując się od dołu do pasa. Podobnie można złożyć spódnicę. W przypadku bluzek, swetrów lub sukienek należy skrzyżować rękawy na środku ubrania, złożyć je wzdłuż na pół i zwinąć w rulon od dołu ku górze.

Jak składać koszulę garniturową?

Elegancką koszulę należy składać tak, jak robią to ekspedientki w sklepie. Należy zapiąć guziki i ułożyć koszulę na płaskiej powierzchni przodem do spodu. Na koszuli pod kołnierzykiem najlepiej położyć gazetę (lub tekturkę) i zagiąć prawą stronę ubrania wzdłuż krawędzi magazynu. Rękaw zaginamy w dół równolegle do prawej krawędzi koszuli. Tak samo postępujemy z lewą stroną ubrania. Dół koszuli zaginamy do góry tak, by jego krawędź dotykała linii ramion. Na koniec wystarczy wysunąć gazetę lub tekturkę.

Jak składać eleganckie spodnie?

W przypadku spodni z kantem należy złożyć je na pół (wzdłuż linii kantu) tak, by nogawka znajdowała się na nogawce. Następnie składamy spodnie w poprzek na pół – dół nogawek ma stykać się z talią. Jeśli chcemy uzyskać jeszcze mniejszą kostkę, składamy spodnie ponownie na pół.

Składanie spódnicy

Aby złożyć rozkloszowaną spódnicę lub sukienkę, najlepiej włożyć ją najpierw do plastikowego worka na śmieci. Jego śliska powierzchnia pomaga chronić ubranie przed pomięciem się. Spódnicę należy złożyć wzdłuż na pół tak, aby boczne krawędzie stykały się ze sobą, a spódnica tworzyła trapez. Wystający róg należy zagiąć do środka, by powstał prostokąt. Na koniec składamy spódnicę w poprzek na pół, a jeśli jest dość długa, to na trzy części.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama