Reklama

Cypr Północny - co warto zobaczyć?

Cypr Północny urzeka krajobrazami i przyciąga zabytkami. Słońce świeci tu 300 dni w roku. To zaś oznacza, że kąpać się w Morzu Śródziemnym i wylegiwać na złotym piasku można niemal przez cały rok. Za wyborem tego miejsca jako celu podróży bezsprzecznie przemawia fakt, że tylko tutaj odpoczniesz na pustych plażach! Co warto zobaczyć udając się na Cypr Północny?

Reklama

Złote plaże

Większość naturalnych plaż znajduje się na półwyspie Karpaz. Wspaniałe miejsca znajdują się też w okręgu Guzelyurt. Jedna z najpiękniejszych plaż Cypru Północnego – Beach Escape, znajduje się 5 km od miasta Kyrenia. Zachęca drobnym, złotym piaskiem. Kilometry niekończących się plaż znajdziemy też w okolicy Famagusty (to największy ośrodek turystyczny tej części wyspy).

Żółwia plaża

Z kolei Alagadi Beach (pełna sporych wydm) jest nazywana żółwią plażą – tutaj bowiem żółwie karetta składają jaja („korzystają” one też z odcinka wybrzeża zwanego Golden Sands).

Do uprawiania sportów wodnych idealna jest Deniz Kizi (w Kyrenii), bo jest osłonięta zatoką.

Dla miłośników zabytków

Na Cyprze Północnym nie będą się też nudzić miłośnicy zabytków. Wyspa jest niepowtarzalną mieszanką rozmaitych kultur i tradycji. Spotkać na niej można wspaniałe rzymskie amfiteatry i wille, ale także bizantyjskie cerkwie i klasztory oraz zamki i twierdze z czasów krucjat.

Główną jednak atrakcją Cypru Północnego jest Salamina. Na kilku kilometrach kwadratowych można podziwiać ruiny stadionu, amfiteatru, łaźni, gimnazjonu i kilku świątyń.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama