Reklama

Co zobaczyć w Wenezueli?

Turystów przyciągają tu nie tylko uroki plażowania, ale również krajobrazy, niespotykane w innych rejonach świata. Andyjskie szczyty na zachodzie, piaszczyste plaże nad Zatoką Maracaibo, tętniąca życiem stolica Caracas. Wenezuela zaspokoi wszystkie podróżnicze gusta. Co warto zobaczyć wybierając się do tego kraju?

Reklama

Cordillera de Merida

Na zachodzie Wenezueli wznoszą się gigantyczne andyjskie szczyty Cordillera de Merida, sięgające 5000 m n.p.m. Zdobycie Pico Bolivar to wyzwanie dla fanów trekkingu.

Dorzecze Orinoko

Atrakcją jest również dorzecze Orinoko z najwyższym (mierzącym 1054 m) wodospadem świata Salto Angel. By jednak do niego dotrzeć, trzeba najpierw długo płynąć tratwą przez dżunglę. Po drodze będziesz mijać typowe indiańskie domostwa na palach. Nawodne konstrukcje zbudowane z trzciny tworzą jedyne w swoim rodzaju osady.

Formacje skalne

Podróżując na wschód od dorzecza Orinoko, dotrzesz do ogromnego masywu Wyżyny Gujańskiej. Zaskoczą cię niesamowite formacje skalne, tworzące w pustynnym otoczeniu wręcz księżycowy pejzaż.

Piaszczyste plaże

A gdy zapragniesz odrobiny relaksu, jedź nad Zatokę Maracaibo, słynącą z pięknych piaszczystych plaż i boga tych raf koralowych. Poza porą deszczową (trwa od maja do września) temperatury sięgają tam 28°C.

Caracas

Spragnieni miejskich wrażeń powinni koniecznie odwiedzić stolicę Wenezueli – Caracas. Miasto znajduje się w małej dolinie otoczonej przez Masyw Centralny i El Avila, na wysokości ok. 900 metrów n.p.m.

Będąc w mieście koniecznie należy odwiedzić najstarszą część Caracas – Plaza Bolivar, otoczoną reprezentacyjnymi budynkami. Tam mieszczą się też siedziby prezydenta i parlamentu.

Spragnieni artystycznych wrażeń powinni wybrać się do dzielnicy Bellas Arte, zaś rozrywki i tańców do białego rana – do Les Mercedes.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama