Reklama

9 sztuczek, aby podróż samolotem była komfortowa

Wielu pasażerom podróż samolotem nie kojarzy się z przyjemnością. Tłumy ludzi na lotnisku, niewygodne fotele, ograniczenie swobody ruchu i przemieszczania się oraz suche powietrze to wszystko przyczynia się do dyskomfortu. Na szczęście mamy kilka pomocnych sztuczek, które ułatwią ci podróż samolotem.

Reklama

Odprawa online

Większość linii lotniczych oferuje odprawę online na 24 godziny przed odlotem. Będziesz mieć również możliwość wyboru dogodnego miejsca w samolocie.

Wybór miejsca

Wybierz miejsce w połowie samolotu, w pobliżu skrzydła. Unikniesz zarówno osób podróżujących z małymi dziećmi, jak i mocnych wstrząsów samolotu podczas turbulencji. Od połowy samolotu są one mniej odczuwalne.

Spacer przed lotem

Jeśli twój lot jest długi, zamiast siedzieć i czekać na otwarcie bramki, wybierz się na spacer po lotnisku.

Weź pustą butelkę

Zabierając pusta butelkę możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy. Już na pokładzie samolotu możesz poprosić stewardesę o napełnienie jej wodą.

Weź przekąskę

Wszyscy wiemy jaka jakość żywności jest na pokładach samolotów, zwłaszcza w klasie ekonomicznej. Przed wyjściem z domu przygotuj kilka prostych przekąsek i weź je ze sobą.

Użyj telewizora do ładowania telefonu

Kolejka do gniazda sieciowego jest długa? Nie krepuj się i wepnij kabel do portu USB lotniskowego telewizora. Oszczędzisz czas, nerwy oraz unikniesz konfliktów.

Bielizna i koszulka na zmianę

Po długim locie poczuj się świeżo. Wystarczy, że do bagażu podręcznego włożysz świeżą bieliznę i koszulkę na zmianę. Po zmianie ubrania masz gwarancję, aby poczuć się znów pełnym sił.

Odzież na przebranie

Nie ma nic gorszego niż siedzenie 8 godzin w samolocie w dżinsach. Zabierz ze sobą wygodne ubranie, przebierz się w nie na pokładzie samolotu. Dżinsy nie będą ograniczać twoich ruchów, możesz wygodnie rozsiąść się w fotelu i podziwiać widoki za oknem.

Użyteczne dodatki

Warto przed wylotem zaopatrzyć się w poduszkę lub kołnierz. Pozwolą ci się zrelaksować i zasnąć podczas długiego lotu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama