5 sposobów jak zaoszczędzić czas w podróży

Jeżeli lubisz podróżować, to z pewnością liczysz się z tym, ile czasu zajmuje przygotowanie do podróży i sam jej czas. Aby zminimalizować tą ilość i maksymalnie wykorzystać czas podróży, stworzyliśmy listę pięciu prostych trików, których możesz wypróbować. Może akurat któryś przypadnie ci do gustu.

Porównaj loty

Zamiast szukać odpowiedniego lotu na kilku stronach internetowych, użyj odpowiednich narzędzi internetowych, które pokażą spis wszystkich połączeń w wybranym przez ciebie terminie i z odpowiednim miejsc. Zaoszczędzisz czas, a porównanie będzie bardziej wiarygodne.

Zaznacz swoją walizkę

Długotrwałe oczekiwanie na bagaż może stać się nerwowym momentem. Jak w stosie czarnych walizek odnaleźć swoją. Wystarczy ze zaznaczysz ją jakimś drobnym elementem: naszywką, kolorową wstążką czy naklejką. Kiedy ją zobaczysz od razy rozpoznasz swoją własność.

Podróżuj w porze snu

Długie podróże z dziećmi mogą skończyć się częstymi przystankami, wizytami w toalecie, ciągłym marudzeniem i ogólnym rozdrażnieniem. Dlatego z dziećmi podróżuj zawsze w porze snu. Ubierz je w piżamki, posadź bezpiecznie w fotelikach i pozwól przespać całą drogę. Szybko i bez większych komplikacji dojedziecie na miejsce.

Odprawa on-line

Wiele linii lotniczych ma w swojej ofercie możliwość odprawy on-line. Skorzystaj z tego. Zaoszczędzisz sporo czasu zamiast stać w długich kolejkach. Możesz wykorzystać go na inne, przyjemniejsze czynności.

Bagaż podręczny

Jeżeli podróżujesz samolotem, na krótki okres, nie masz dużo do zabrania lub po prostu masz duży limit bagażu podręcznego spróbuj spakować do niego wszystko czego potrzebujesz. Zaoszczędzisz sporo czasu na szukanie bagażu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama