10 rewelacyjnych sposobów na spakowanie wakacyjnej walizki

Jeśli nie wiesz, co to stres związany z pakowaniem się na wakacje, jesteś albo beznamiętnym robotem, albo lubisz podróżować tylko z najpotrzebniejszymi rzeczami. Istnieje jednak kilka sposobów na szybkie i bezproblemowe pakowanie. Dzięki nim zawsze będziesz mieć sytuację pod kontrolą.1. Nie składaj swoich ubrań - roluj je!


Doskonałym sposobem na maksymalne wykorzystanie miejsca w walizce jest zrolowanie ubrań. Dzięki temu nawet niewielkich rozmiarów walizka może pomieścić najpotrzebniejszą na wakacjach garderobę: 3 pary spodenek, 3 pary majtek, 3 pary dżinsów, 1 spódnicę, 2 kostiumy kąpielowe, 3 cienkie swetry, 10 koszulek, 5 bluzek i 4 sukienki.2. Używaj worków próżniowych

Worki próżniowe są nieocenioną pomocą w pakowaniu dużych części garderoby takich jak kurtki czy pościele, a także drobnych, jak ubranka dla dzieci czy maskotki. Dzięki nim można zaoszczędzić dużo miejsca. W drodze powrotnej przydadzą się natomiast na brudne ubrania.

3. Piramida priorytetów

Najpierw spakuj buty wzdłuż ścianek walizki. Następnie włóż do niej większe części garderoby, takie jak spodnie i spódnice. Nie roluj ich - rozłóż je na dnie. Teraz możesz zrolować pozostałe ubrania - będą stanowiły środkową warstwę piramidy. Na koniec zroluj i ułóż lżejsze ubrania. Na wierzch połóż części garderoby, które łatwo się gniotą, a także kosmetyki, akcesoria, dokumenty i małe, delikatne przedmioty – będą stanowiły szczyt piramidy.

4. Nie zabieraj parasola

Jeśli masz duży parasol, zostaw go w domu! Zamiast niego spakuj płaszcz przeciwdeszczowy; zabiera dużo mniej miejsca w walizce i jest lżejszy. Najlepiej jest kupić kilka jednorazowych płaszczy przeciwdeszczowych przed wyjazdem. Po użyciu można je po prostu wyrzucić.

5. Kup kosmetyki w małych pojemnikach

Każdy z nas ma pokusę zabrania na wakacje tylu kosmetyków, ile tylko się da. Trzeba jednak oprzeć się tej pokusie i zabrać te preparaty, które rzeczywiście będą nam potrzebne. Dobrym rozwiązaniem jest też kupienie ulubionych kosmetyków w specjalnych, podróżnych opakowaniach.

6. Pakuj małe przedmioty w odpowiedni sposób

Małe przedmioty takie jak USB, spinki do włosów, rajstopy, skarpetki, okulary przeciwsłoneczne i okulary do czytania warto powkładać w woreczkach do spakowanych butów, kosmetyczek i kieszonek w walizce. Biżuterię można zabrać w pudełku na tabletki.

7. Używaj wieszaków

Transportowanie takich części garderoby jak klasyczne koszule, garnitury, smokingi i sukienki koktajlowe w walizce jest dość problematyczne. Aby dowieźć je w dobrym stanie, najlepiej zapakować je w pokrowce z wieszakami.

8. Nie bierz więcej leków niż to konieczne

Nie ma sensu zabierać wszystkich leków z apteczki na wakacje, dlatego dokonaj rozsądnego wyboru. Nie pakuj też więcej niż 1 blister każdego rodzaju tabletek. Włóż tabletki do dodatkowej kosmetyczki lub woreczka foliowego.

9. Nie zostawiaj wolnego miejsca

Pakując walizkę, często zostawiamy w niej miejsce na ewentualne pamiątki, które być może kupimy podczas wakacji. Nasze ubrania jednak mogą wówczas ulec znacznemu wygnieceniu. Aby temu zapobiec, warto wypełnić przestrzeń małymi częściami garderoby lub nawet papierem.

10. Zabierz to, co naprawdę konieczne

Przedmioty takie jak okładka na notes, etui do aparatu, suszarka czy przewodnik turystyczny powinny zostać w domu. Zawinięcie aparatu fotograficznego w miękką torbę plażową lub kaptur od bluzy powinno w zupełności wystarczyć do ochrony na czas podróży. Przewodniki w wersji papierowej warto zastąpić aplikacjami na smartfona. Suszarka natomiast powinna być na wyposażeniu hotelu. Podobne zasady dotyczą klapek na plażę, gogli do nurkowania, kremów do opalania, zabawek dla dzieci i słomkowych kapeluszy – wszystkie te przedmioty z pewnością będzie można kupić na miejscu.

I jeszcze kilka małych, choć ważnych porad:

Zabezpiecz kabel ładowarki do telefonu i kabelki od słuchawek przed poplątaniem, owijając je na przykład wokół małej książeczki lub innego przedmiotu.

Małe, szklane przedmioty dobrze jest włożyć do skarpetek, a następnie do spakowanych butów. Powinno to zabezpieczyć je przed stłuczeniem w czasie podróży.

Zabezpiecz swoje ubrania i naszyjniki

Zabezpiecz ubrania w walizce przed pobrudzeniem przez buty, wkładając każdy z osobna do czepka kąpielowego.

Zabezpiecz miseczki stanika przed zgnieceniem, wkładając w nie po parze skarpetek. Zadbaj o to, by szampon czy żel nie wylały się w walizce. Odkręć zakrętki, nałóż na wierzch butelki kawałek folii i przykręć z powrotem. Nawet jeśli zakrętki się poluzują, kosmetyki nie wyleją się i nie zabrudzą rzeczy w walizce.

Zabezpiecz swoje naszyjniki przed poplątaniem w czasie podróży, owijając je wokół słomek do napojów.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama