Reklama

10 prostych trików które ułatwią ci pakowanie

Dla wielu z nas najgorszym etapem urlopu jest pakowanie przed wyjazdem. Nerwowe sprawdzanie czy wszystko zostało zabrane, czy o niczym nie zapomnieliście i niczego nie zabraknie może wyprowadzić z równowagi nawet najspokojniejsze osoby.  Od dziś możesz ułatwić sobie to zadanie, korzystając z listy 10 prostych trików. Pomogą spakować bagaż i zabezpieczyć wszystkie jego elementy. Z pewnością każdy doceni  te proste sztuczki

Buty i paski

Buty mogą zająć sporo miejsca w twoim bagażu. Nie trać go więc, ale kreatywnie wykorzystaj. Umieść drobne i delikatne przedmioty,  jak na przykład ładowarki do telefonu czy tableta, małe kosmetyki czy akcesoria, wewnątrz butów. Zaoszczędzisz miejsce i dodatkowo zabezpieczysz te przedmioty. Zwinięty pasek z kolei przyda się do zabezpieczenia kołnierzyka w koszuli. Usztywni go i zapobiegnie złamaniom i odkształceniom.

Załóż na siebie to, co zajmuje najwięcej miejsca

Walizka się nie domyka? Załóż na siebie rzeczy zajmujące w niej najwięcej miejsca. Dzięki temu zaoszczędzisz sporo wolnej przestrzeni. Grube swetry, ciężkie buty czy wielki słomiany kapelusz na plażę noś na sobie. Dzięki temu w walizce znajdzie się więcej miejsca na pamiątki z urlopu.

Plastikowe torby

Użyteczne są nie tylko w sklepach. Plastikowe torby swoje zastosowanie znajdą niemal wszędzie. Wyjątkiem nie jest pakowanie bagażu.  Przydadzą się do oddzielenia brudnych rzeczy od czystych, zabezpieczenia brudnych butów, pakowania pamiątek czy oddzielenia płynnych kosmetyków, aby nie pobrudziły reszty bagażu. Spakuj kilka plastikowych toreb do walizki. Nie zajmą dużo miejsca, a z pewnością okażą się przydatne.

Nie składaj ubrań, zwijaj je

Twoja walizka jest przepełniona? Nie możesz jej dosunąć? Zamiast składać ubrania w misterną kosteczkę, zwijaj je w proste wałki. W ten sposób zajmą o wiele mniej miejsca, nie pogniotą się w trakcie podróży, a dodatkowo pakowanie zajmie ci o wiele mniej czasu. Proste rozwiązania są najbardziej przydatne.

Torebki strunowe

Zabezpiecz nimi wszystkie przedmioty które mogą przeciekać, wysypywać się lub farbować bagaż. Są łatwo dostępne i bardzo wytrzymałe. Obowiązkowe wyposażenie każdego urlopowicza.

Złóż marynarkę poprawnie

Czy wiesz, że poprawnie złożona marynarka nie pogniecie się w walizce? Przekręć marynarkę na lewą stronę, włóż jedno ramię w drugie i wygładź, aby całość gładko się pokrywała (szczególnie zadbaj o ułożenie rękawów, muszą płasko przylegać do siebie i nie zaginać się). Następnie złóż żakiet na pół jeszcze raz wygładź i gotowe. Po wyjęciu z walizki nie będzie śladów podróży ani zagnieceń.

Zabezpiecz maszynkę do golenia

Ostre nożyki maszynki do golenia mogą uszkodzić nie tylko kosmetyczkę ale i delikatne tkaniny. Aby temu skutecznie zapobiec, załóż na maszynkę spinacz biurowy. Dzięki niemu ostrza maszynki pozostaną zabezpieczone przez całą podróż.

Zabezpiecz szklane pojemniki w skarpetkach

Skarpetki idealnie zamortyzują drobne wstrząsy i upadki. Możesz w nich zabezpieczyć szklane słoiczki z kremami, buteleczki z perfumami czy pamiątkowe butelki z lokalnymi trunkami. Wszystkie szklane pojemniki będą w nich bezpieczne.

Zaznacz walizkę

Próbowałeś kiedyś znaleźć swoją czarną walizkę, wśród innych czarnych walizek? Nie było łatwo prawda? Aby zapobiec stresowym sytuacjom zaznacz swój bagaż. Możesz zrobić to w dowolny sposób. Użyj naszywki, naklejki, farb do tkanin czy zwykłej kolorowej tasiemki. Kiedy twoja walizka pojawi się do odbioru, z pewnością szybko ją rozpoznasz.

Miniaturki

Jeżeli twój wyjazd trwa tylko kilka dni, to po co wieźć całą wielką butlę szamponu, odżywki do włosów, balsamu i wszystkich innych kosmetyków. Oszczędź sobie miejsca, a swojemu kręgosłupowi kilogramów do noszenia. Zamiast pełnowartościowych produktów kup ich odpowiedniki w mniejszych pojemnościach. Jeżeli takich nie znajdziesz, kup pojemniczki podróżne, do których przelejesz kosmetyki i małe słoiczki na kosmetyki kolorowe. Podkład i bazę pod makijaż możesz przelać na przykład do pojemnika na soczewki. Jeżeli masz możliwość weź ze sobą próbki zamiast pełnych kosmetyków, zajmą jeszcze mniej miejsca.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama